2024. április 23.

2012-02-29 21:24

Tisztes helytállás a biatlon-világbajnokságon

A kemény mezőnyben tisztesen helytállt a háromfős magyar csapat – Bánszki Bence, Bodnár Bence Zénó és Panyik Dávid – a Kontiolahtiban rendezett ifjúsági és junior biatlon-világbajnokságon. A futásban a legjobbak nyomában járnak, jobb lövészettel előbbre lehet lépni.

Sz. Zs. Február 20-től 26-ig tartott a vébé az északi országban. A nyitó nap az ifjúsági korcsoport – mindhárom magyar síző ebben érdekelt – egyéni versenyszámával kezdődött, a fiúknak 12,5 kilométer volt a távja. A legjobb eredményt Panyik Dávid érte el a fiatalok közül: a 86. helyen végzett, összesen tíz elhibázott lövéssel. Bánszki Bence a 90. pozícióban zárt, ő egy hibával többet követett el. Bodnár Bence Zénó 92. lett, tizennégy hibával. A második megmérettetés a 3x7,5 kilométeres váltó volt. Elsőként Bodnár Bence Zénó vágott neki, de a négy lőállásban összesen tizenegyszer vétette el a célt, így már az első körben jelentős volt a válogatott lemaradása. A második Panyik Dávid koncentráltabban tudott lőni – két lőállásból is hiba nélkül távozott –, de így is öt hibával zárta körét. Végül Bánszki Bence iramodott a távnak: összesen hatszor célzott rosszul, így a háromfős váltó 22 lövőhibával a 21. helyen végzett. Február 24-én a 7,5 kilométeres sprinttel folytatódott az ifik versenye. Panyik Dávid és Bánszki Bence egyaránt négyszer hibázott a két lőállásban, és az idejük is közel azonos volt, így előbbi a 81., utóbbi a 82. helyen végzett, négy tizedmásodperc különbséggel, Bodnár Bence Zénó pedig a 95. pozícióban zárta a világbajnokságot. A zárónapi üldözéses versenyen egyik magyar fiatal sem indulhatott, mivel ott csak a sprint első hatvan helyén végzett sízője állhatott rajthoz. Az időeredményekből kitűnik, hogy a három fiatalember tempója közel azonos az élen végzett versenyzőkével, a lövészetben azonban még hiányzik a stabil teljesítmény. Ha ebben tudnak fejlődni – márpedig miért ne tudnának –, a következő világversenyen akár meglepetést is okozhatnak. Mindenesetre a tisztes helytállás Finnországban sem maradt el, így elismerést érdemelnek a fiúk. Az ifjúsági és junior biatlon világbajnokság teljes eredménylistája elérhető ITT.