2012-05-07 11:57

Büntetett a büntető

A finn HJK Helsinki ellen játszotta utolsó mérkőzését Lengyelországban a Videoton Puskás Akadémia U15-ös csapata a Nike-kupa európai döntőjében. A tét a 11. hely volt, de a fiúk újabb vereséget szenvedtek, így meg kellett elégedniük a 12. hellyel.

UP-info Jól kezdte a Nike-kupa európai döntőjét a Videoton Puskás Akadémia U15-ös csapata, de az utolsó csoportmérkőzésén vereséget szenvedett, majd az első helyosztón is, így vasárnap már csak a 11. helyért léphetett pályára a finn Helsinki ellen. Természetesen a tét még így sem volt kicsi, hiszen a húszcsapatos mezőny közepén végezni sem épp rossz eredmény – gondoljunk csak bele, mit nem adnánk érte, ha valamelyik felnőtt csapatunk akár csak a húsz legjobb között lenne Európában. A találkozó nem hozott túl nagy izgalmakat, inkább mezőnyjáték folyt a pályán, mindkét csapaton látszott, hogy inkább csalódásként élik meg az alsóházban való szereplést. Végül büntető döntött , melyet a finnek kaptak kezezés miatt, majd értékesítettek is. A magyar csapat ezzel a 12. helyen végzett a tornán. A döntőben a török Bursaspor és a horvát Dinamo Zagreb csapott össze egymással. A találkozónak csak a presztízs miatt volt tétje, ugyanis mindkét csapat már a fináléba kerüléssel kijutott a világdöntőre. A mérkőzést végül a Bursaspor nyerte meg 1-0-ra, így 2011 után ismét Törökországba került az európai serleg – akkor a Fenerbahce diadalmaskodott.