Egyéb sportágak

2013-01-14 14:04

Kevesen, papírformára

A vártnál kevesebben, alig harmincan indultak január 12-én Budapesten az utánpótlás-ranglistaversenyen, amelyen az U15-ös Vas Márk győzelmén kívül a papírforma érvényesült. A szövetség főtitkára, Képes Gábor a verseny után az utánpótlás-kapitány hiányáról is beszélt portálunknak.

Sajó Annamária Négy korosztályban rendezték meg szombaton az utánpótlás-ranglistaversenyt, amelynek rangját az adta, hogy a korosztály utolsó megmérettetése volt a február 2-i országos bajnokság előtt. Ennek ellenére mindössze huszonnyolc fiatal sportoló mérte össze tudását. A fiúk U11-13, U15, U17 és U19, a lányok pedig U13 és U15-U17 kategóriában ragadtak ütőt. Két ifjú játékosnak ez volt ez első versenye. Az U13-as lányok mezőnyében két U11-es hölgy is indult. Laskai Vanda (Gekko SE) bizonyára nem bánta meg a bátorságát, hiszen megszerezte az ezüstérmet Szandtner Alina (Buday SI) mögött. Alina első kiemeltként érkezett a versenye, győzelme így nem meglepetés. Papírforma született az U15-U17 összevont korcsoportban is, ahol Polgár Luca (CSC) nyakába került az aranyérem. Az ezüstöt itt is fiatalabb versenyző, az U15-ös Nagy Sára (Öntöde) vitte haza. A fiúk versenyében meglepetésre az ugyancsak összevont U11-U13-as korosztályban indult az U15-ös Mohácsi Marcell, aki ennek ellenére is csak a dobogó harmadik fokára ért fel, a kiemelt Mannheim Martin (Khan SA) és Nagy Simon (Öntöde) mögött. Az U15-ös mezőnyben izgalmas mérkőzéseket követően meglepetésre Vas Márk (CSC) végzett az élen, Pocsai Ákos (Centrum) és Altvater Áron Kende (PSA-Griff) előtt. Az U17-es Konecsni Kristóf (Újpalotai FE) ellenfélmustrája igen jól sikerült: a fiatalember egy hónap múlva csatlakozik az U17-esek mezőnyéhez, a rangsorolóra azonban az idősebb kategóriára nevezett és aranyéremmel távozott, Piroch Domonkos (Alba-Török) és Parragh Bence (CSC) előtt. Kristófhoz hasonlóan tett az U19-esek között Farkas Balázs is (Alba-Török): a kategóriájánál ifjabb versenyző győzelme mégsem meglepetés, a második helyen végző Boros Dávid (Topgrund SE) és a harmadik Szűts Dániel (Alba-Török) sajnálatára. A gyér számú ranglistás nevezésen kívül van még érdekessége a korosztálynak. Mint Képes Gábor, a szövetség főtitkára elmondta, jelenleg nincs utánpótlás-kapitány. „Török András lemondását követően azért nem választottunk senkit a tisztségre, mert nincsenek a közeljövőben nemzetközi versenyek, amelyen válogatott indulna. Így keretedzéseket sem tartunk az utánpótlásnak, a fiatalok az egyesületükben, edzőik irányításával készülnek.” A korosztályos sportolók következő hazai versenye az országos bajnokság lesz, február 2-án, Budaörsön.