2024. március 28.

2013-02-01 12:24

Nem bírták a hajrát

Felemás magyar eredményekkel kezdődött a Székesfehérváron zajló U16-os fiú kosárlabda-torna: a válogatott győzött, a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia ugyanakkor kikapott.

UP-info Színvonalas csatákkal kezdődött a Szent István-kupa. Az első meccset a magyar korosztályos válogatott játszotta a spanyol Alicante ellen, és simán, 84-49-re győzött. A mieink jól kezdtek, de a spanyolok letámadása a második negyedben gondokat okozott. A szünetben sikerült rendezni a sorokat, feljavult a védekezés, a gyors indításokból pedig eredményesek voltak Horváth Imre játékosai. A hárompontosok is jól mentek, Somogyfoki Péter és Pongó Marcell is két triplát szerzett. A cseresor jó teljesítménye is kellett a győzelemhez, a padról beállók 49 ponttal segítették a válogatottat. A házigazda fehérvári csapat a Bayern München fiataljai ellen mutatkozott be. A németek gyorsan elhúztak, de ekkor még sikerült ledolgozni a hátrányt. Az első negyed utáni hárompontos német vezetés nem tartott sokáig, a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia fordítani tudott, de a Bayern ismét lendületbe jött Karim Jallow és Freudenberg vezetésével. A hazaiaknak a felállt védekezéssel meggyűlt a bajuk, de a szerzett labdák utáni indításokkal tartották a lépést, így a félidőben 44-39-re vezetett a német vendég. A fordulás után Szigetvári Zoltán edző tanítványai harcosabban játszottak, átvették az irányítást és a vezetést is, de az utolsó negyedben visszaesett a teljesítményük. A dobások pontatlanok voltak, mindössze négy pontot szereztek tíz perc alatt, így nem lehetett csodálkozni, hogy a Bayern diadalmaskodott. Pénteken délután a magyar válogatott a Zomborral, a házigazda pedig este a Real Madriddal játszik. A találkozókat élőben lehet nézni Székesfehérvár honlapján.

Eredmények, 1. nap: Magyarország U16-Alicante 84-49 (24-14; 14-18; 27-4; 19-3) Magyarország: Doktor 8, Maronka 2, Pongó 10/6, Nemssályi 4, Buzsáki 2, Somogyfoki 15/6, Demeter 7, Horváth 12, Pápai 8, Pálkerti 10, Rudner 2, Zrínyi 4. Alicante: Benavent 4, Severa 7/3, Garcia 3, Sobrino -, Rodriguez 8, Urbano 4, Gomez 7, Torregrosa 4, Marin 2, Kalinicenko 3/3, Elorza 7. Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia-FC Bayern München 62-78 (19-22; 20-22; 19-13; 4-21) DKKA: Abu 23, Czimer 14, Molnár M. 4, Varga 10, Fülöp B. 1, Soós 2, Bakos 2, Fülöp G. 4, Heinrich 2, Mészáros -, Molnár D. -. Bayern München: Benjamin 6, Vazquez 4, Henkel 5, Brukardt 4, Papavlassopoulo 2, Freudenberg 31, Jallow 24/3, Kindelmann -, Dollinger 2. KK Sombor-Cibona Zagreb 89-104 (17-22; 28-29; 20-33; 24-20) KK Sombor: Lazic -, Zaric 3/3, Cabrilo 11, Miljanic -, Kecman 8, Deak 4, Stojanovic 4, Kusonic 13, Vujovic 7, Desnica 17, Stefanovic 14/3, Gajic 8. Cibona Zagreb: Skokna 15/3, Vujic -, Galinovic -, Kumanovic 10/3, Buljevic 3, Zadravec 21/12, Slavica 30/3, Vatrov 4, Cuze -, Solomun 5, Maricevic 6, Zubac 10. Real Madrid-Stelmet Zielona Gora 110-48 (27-18; 28-12; 41-15; 14-3) Real Madrid: García 17/3, De La Rúa 1, Gonzalez 16/3, Doncic 14, San Gil -, Ndiaye 26, Rico 2, Blanco 15, Eichler 12, Rubio 7/3. Stelmet Zielona Gora: Lehmann 4, Siedow -, Kostrzembski 2, Skubinski 1, Lisiecki -, Traczyk 15/6, Waniewski 4, Pogoda 6, Grala 2, Nowotnik 12/6, Mackiewicz -, Wybieralski 2.