2024. április 18.

2013-02-02 18:05

Felemás folytatás

Az első naphoz hasonló minta alapján zajlottak az események a székesfehérvári Szent István-kupában, az U16-os fiú kosárlabda-tornán.

UP-info A magyar korosztályos válogatott a győztes nyitány után a szerbiai Zombor együttesével találkozott. Az első negyed kiegyenlített csatát hozott, de utána visszaesett a magyarok teljesítménye. A lepattanózásban a szerbek voltak jobbak, támadásban pedig sok dobást rontottak a mieink, és mivel a második negyedben mindössze öt pontot szereztek, nem volt meglepetés, hogy a vendégek elhúztak. A zomboriak 17 ponttal is vezettek, de Horváth Imre játékosai nem adták fel, és a 33. percben átvették a vezetést, miután feljavult a védekezés, és a gyors indítások is eredményesek voltak. Az utolsó negyed kiválóan sikerült, a magyarok csak két pontot engedtek a riválisnak, így végül fölényesen diadalmaskodtak. A házigazda Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia a spanyol sztárcsapat, a Real Madrid ellen zárta a napot. Gyorsan kiderült, hogy nincs egy súlycsoportban a két együttes, az erősebb és gyorsabb spanyolok már az első negyedben 10 ponttal vezettek, és a különbség csak tovább nőtt. A szünetre 37 pontos előnyt szorgoskodott össze a Real, és a harmadik negyedben 31 ponttal terhelte meg a fehérváriak kosarát. A magyar együttes támadásban feljavult a végére, az utolsó negyedet kiegyenlítetté tette, de nem sikerült száz pont alatt megúsznia.

Eredmények, 2. nap: Cibona Zagreb-Alicante 96-69 (32-16;14-18; 29-18;21-17) Cibona Zagreb: Skokna 0, Vujic 1, Bingula 2, Kumanovic 11/3, Buljevic 4, Zadravec 16/3, Slavica 19, Vatrov 8, Cuze -, Solomun 9, Maricevic 12, Zubac 14. Alicante: Benavent 9, Severa -, Garcia 6, Sobrino -, Rodriguez 5, Urbano 6, Gomez 15, Torregrosa 1, Marin 11, Kalinicenko 12/6, Elorza 4. Stelmet Zielona Gora-FC Bayern München 50-84 (15-29; 11-19; 16-23; 8-13) Stelmet Zielona Gora: Lehmann 2, Siedow 12/3, Kostrzembski 1, Skubinski -, Lisiecki 6, Traczyk 8, Waniewski 2, Pogoda 12, Grala -, Nowotnik 4, Mackiewicz -, Wybieralski 3. FC Bayern München: Benjamin 12, Vazquez 6, Henkel 2, Brukardt 4, Papavlassopoulo 4, Freudenberg 34, Jallow 14, Kindelmann 4, Dollinger -. KK Sombor-Magyarország U16 55-70 (19-21; 24-5; 10-21; 2-23) KK Sombor: Zaric -, Cabrilo 12, Miljanic -, Kecman 1, Deak 2, Stojanovic 2, Kusonic 20/3, Vujovic 7, Desnica 6, Stefanovic 2, Gajic 2. Magyarország: Doktor 4, Maronka 14/6, Pongó 14, Nemssályi 6, Mócsán 5, Somogyfoki 10, Demeter 6, Horváth 2, Pálkerti -, Adebayo 2, Zrínyi 7. Real Madrid-Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 108-50 (24-10; 30-7; 31-14; 23-19) Real Madrid: Santiago 25/3, De La Rúa 4, Gonzalez 5, Doncic 9/3, San Gil 4, Thiago 20, Rico 4, Blanco 18, Eichler 13, Rubio 4, Martinez 2. DKKA: Abu 10/3, Czimer 8, Molnár M. 3/3, Varga 5/3 , Fülöp B. 6, Soós -, Bakos -, Fülöp G. 13, Heinrich 2, Mészáros -, Molnár D. -, Bencsik 3.