Helyzetbe hozni a vidéket
Apró ráncfelvarrásra szorult a sportágban egyébként már négy éve jól működő Play and Stay program, mert bár jól szervezettek voltak a vidéki versenyek, egyre kevesebben éltek az indulási lehetőséggel. A szövetség most ajándékcsomaggal és különleges találkozásokat kínálva szeretné ösztönözni a gyerekeket, hogy ne csak a budapesti események iránt érdeklődjenek.
reb Nem unatkoznak azok a tíz éven aluli kisgyerekek, akik a Play and Stay programban ragadnak ütőt: évente nagyjából ötven versenyt is rendeznek számukra, így minden hétvégére jut alkalom, mint a kezdeményezés neve is jelzi, játszani és aztán remélhetőleg megmaradni a teniszsportban.A 2009-ben elindított program lényege, hogy a gyerekeket már nagyon fiatalon elcsábító sportágakkal szemben ismét vonzóvá tegyék a teniszt. Az iskolai oktatással karöltve hat és tíz éves kor között az életkornak megfelelő könnyítésekkel ismertetik meg a játékot (könnyebb labda, alacsonyabb háló, kisebb méretű pálya). A körülmények lehetővé teszik, hogy egyetlen pályán egyszerre akár harminc fiatal próbálja ki a sportágat.

A Play and Stay rendszer orvosolhatja a magyar tenisz rákfenéjét:azt, hogy kevesen vannak az utánpótlás-korosztályban. Sebestyén szerint az iskolatenisszel és ezzel lerakták az alapokat, innen kellene továbblépni a versenytenisz felé. Az elgondolás sikerességét a programból kikerülő tehetségek igazolják: Gálfi Dalma tavaly az európai szövetségnél az év legjobbja lett a juniorok között, Bondár Anna pedig ugyanezen a szavazáson harmadik a 16 éveseknél. „Nagyon szerettem ezekre a versenyekre járni, amikor vége volt az egyiknek, már egyből a következőn járt az eszem. Sok sikerélmény ért, rengeteg barátot szereztem. Ezek nélkül talán nem is tartanék most ott, ahol" - emlékezik vissza Gálfi.