2013-04-24 15:29

Fővárosi és szegedi 5.helyezések

A férfiaknál az ELTE-BEAC, a nőknél az USC Szeged csapata nyerte a helyosztó tornát a MEFOB-on.

mefs.hu A 2012/2013-as tanév kosárlabda egyetemi és főiskolás bajnokságának 5-8. helyezéseiért küzdöttek a csapatok Miskolcon, a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club szervezésében. A férfiaknál a rájátszás vesztesei játszottak körmérkőzést, és már két forduló után eldőlt, hogy a BEAC csapata nyeri a helyosztó tornát és vesz majd részt május 17-én, a 9. helyen végzett SMAFC-c együtt egy hazai rendezésű nemzetközi egyetemi kosárlabda tornán. Ugyanakkor a maradék 3 hely sorsa az utolsó mérkőzés utolsó negyedéig teljesen nyitott volt. A lányoknál az alapszakasz helyezései alapján alakult ki a keresztbejátszás párosítása, és a párharcokból győztesen kikerülő USC és NKE DSE csapata játszotta a döntőt, amit végül a szegediek nyertek szoros csatában, 58-50-re. Bajnokságban elért helyezés a férfiaknál: 5. BEAC (Eötvös Loránd Tudományegyetem) 6. MEAFC (Miskolci Egyetem) 7. VE SC (Pannon Egyetem) 8. Olaj KK (Szolnoki Főiskola) Bajnokságban elért helyezés a nőknél: 5. USC (Szegedi Tudományegyetem) 6. NKE DSE (Nemzeti Közszolgálati Egyetem) 7. MTE SE (Semmelweis Egyetem) 8. MEAFC (Miskolci Egyetem) Legjobb férfi pontdobó: Takács András, VE-SC (Pannon Egyetem) 93 pont Legjobb női pontdobó: Balogh Júlia, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, 45 pont