Kézilabda

2013-05-21 13:45

Nem jött be a gyerekes bosszú

A riválisok mellett a játékvezetőket is le kellett győznie a magyar női junior kézilabda-válogatottnak az Európa-bajnoki selejtezőn – mondta honlapunknak Hajdu János szövetségi edző. A kulcsemberek mellé nem tudott újakat beépíteni a csehországi tornán. K. D. – Nem volt ideális a felkészülésünk. Több edzőtábor is elmaradt néhány klub ellenkezése és a játékosok iskolai elfoglaltságai miatt, és ez az idő nagyon hiányzott. Nem élveztük azt a támogatottságot, ami járna a nemzeti csapatnak, és ez nem jó irány, nem szabad, hogy a válogatott érdeke másodlagos legyen. A selejtező előtt hat napot gyakoroltunk közösen, de az érettségi miatt többen nem tudtak végig jelen lenni. A könnyű csoportnak köszönhetően a hiányos felkészüléssel is elvárható volt, hogy a válogatott kiharcolja a továbbjutást, de nehezebb riválisok ellen nem biztos, hogy a csoport élén végeztünk volna – kezdte értékelését Hajdu János. A mieink a legkönnyebb ellenfél, Izrael ellen 43-15-ös sikerrel kezdték a tornát Nové Veseliben. A mester szerint reálisan negyven gól különbség van a két együttes között, ez azért nem jött ki, mert a lányok izgultak az első meccsen. – Két sort játszattam, a szünetben a teljes együttest lecseréltük. Nem a gólkülönbség javítására törekedtünk, hanem arra, hogy mindenki szerepeljen. Szombaton következett Ukrajna és az újabb magabiztos győzelem, ám Hajdu nem volt mindennel elégedett a 29-24 után: – Pszichés problémáink voltak a komoly tét miatt, hiszen tudtuk: ha nyerünk, kijutottunk az Eb-re. Én is feszült voltam, hiába dolgozom 36 éve a sportágban, és a rutinos játékosok is izgultak, emiatt többet hibáztak. A tréner nem hagyta szó nélkül a francia játékvezetők teljesítményét sem: – Ennyire negatív hozzáállást még nem tapasztaltam. Ellenségesen fújtak, meg akartak minket veretni. A két csapat között 10-15 gólos különbség van papíron, ebből lett csak öt a játékvezetők miatt. A két francia bíró vezette vasárnap a csehek elleni találkozót is, ami a csoportelsőségről döntött. Hajdu János amikor meglátta őket, már tudta: baj lesz... – Terhet raktam a csapatra azzal, hogy azt mondtam: ez fontosabb találkozó, mint az ukránok elleni, csoportelsőként ugyanis kedvezőbb sorsolásunk lehet az Eb-n. Az első félidőben aztán a bírók voltak a jobbak, megtettek mindent ellenünk, amit csak el lehet képzelni. A szünetben 16-11-es vesztésre álltunk, de sikerült rendet rakni a fejekben, és zárt hatosfalra váltottunk. Nem reklamáltunk, nem szabálytalankodtunk, hogy ne ítélhessenek kiállítást, hagytuk lőni a cseheket. Ez be is jött, a 13. percben 14-2-vel álltunk a félidőben, vagyis fordítottunk. Ekkor ránéztem a bírókra, széttártam a kezem, és végre normálisan kezdtek el fújni. Pályafutásom során először nem fogtam kezet a bírókkal a meccs után. A szövetségi edző nem hagyja annyiban a dolgot, felháborodásának hangot ad a hazai és a nemzetközi szövetségben is, a két találkozóról készült DVD elemzését kéri majd. Úgy látja, a bírók primitív, gyerekes bosszút álltak a magyarokon azután, hogy a Veszprém BL-negyeddöntős búcsúja miatt támadták és bírálták a játékvezetőket. Különösen csúnya dolognak tartja, hogy utánpótláskorú játékosokkal szemben tették, de a mieink csak még erősebbé váltak, és fegyelmezetten, lelkesen játszva az ellenfél mellett a bírókat is legyőzték. Hajdu János szerint a válogatott a húzóembereknek köszönheti a sikert, újakat ezúttal nem tudta beépíteni. – A már NB I-ben is stabilan szereplő játékosok, vagyis Korsós Dorina, Sirián Szederke, Szekerczés Luca, Lukács Viktória és Tóth Gabi vitte hátán a csapatot. Aki még az élvonalban nem játszik rendszeresen, az a nemzetközi szinten sem nyújt kiemelkedőt. Az Eb-t augusztusban rendezik Dániában, a mieink négyhetes felkészülést terveznek. –  A mezőnyben nincs meglepetés. A csapatok háromnegyed részét meg tudjuk verni, a többit meg jó lenne elkerülni – tette hozzá a szakvezető.

Az Eb-re kijutott csapatok: Ausztria, Csehország, Dánia, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Magyarország, Németország, Norvégia, Oroszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia