2024. május 17.

2013-06-09 11:08

Angol búcsú, olasz zöld út

Anglia kiesett, míg Olaszország bejutott a legjobb négy közé az U21-es Európa-bajnokság második játéknapján az A csoportban.

UP-info Norvégia Angliával találkozott az A csoport második fordulójának első mérkőzésén a korosztályos kontinenstornán, Izraelben. Miután a britek három napja vereséget szenvedtek az olasz gárdától, mindenképp szükségük volt a győzelemre, hogy életben maradjanak a továbbjutási esélyeik. Ettől már a 15. percben messzebb kerültek, ugyanis Semb Berge 11 méteres lapos lövéssel az északiaknak szerzett vezetést. Nem sokkal később Berget duplázta meg csapata előnyét: kiugratásból fordult le remekül  a védőjéről, és kapásból lőtt a hálóba. A szünet után nem sokkal el is dőlt a mérkőzés: visszagurított labdát bombázott Eikrem a kapufára, ahonnan a gólvonal mögé pattant. Pár perccel később hiába szépített büntetőből Dawson, az egyenlítésre már nem maradt esélye Angliának, amely így meglepetésre már két forduló után kiesett a kontinenstornáról, míg a norvégoknak csak egy pontot kell szerezniük az utolsó csoportmérkőzésen a biztos továbbjutáshoz. Az esti mérkőzésen a házigazda Izrael Olaszországgal találkozott. Korán vezetést szerzett a jóval esélyesebb vendég gárda, gyönyörű kontratámadás végén Saponara lőtt a jobb alsó sarokba. A játékvezető ráadásul még az első játékrészben kiállította Ejal Golaszát, és attól  kezdve már tényleg csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbséggel nyer az olasz gárda. Már a szünet előtt kihasználták az emberfórt a vendégek: Gabbiadini 17 méteres lövése kötött ki a kapuban. A fordulás után is ő villant: 19 méteres szabadrúgását laposan csavart el a sorfal mellett, a jobb alsó sarokba. A végeredményt Florenzi állította be, kényszerítő után lőtt a hálóba, így Olaszország 4-0-ra győzött, és elsőként jutott az elődöntőbe. U21-es Európa-bajnokság, A csoport, 2. forduló Anglia–Norvégia 1–3 (0-2) Gól: Dawson (57. – 11-esből) ill. Semb Berge (15.), Berget (34.), Eikrem (52.) Olaszország–Izrael 4–0 (2-0) Gól: Saponara (18.), Gabbiadini (42., 53.), Florenzi (71.) A csoport állása: 1. Olaszország 6 pont, 2. Norvégia 4, 3. Izrael 1, 4. Anglia 0 A záró fordulóban: Olaszország –Norvégia, Izrael – Anglia. Két csapat jut tovább.