2013-06-15 09:20

U23: nem borult a papírforma

Az alapszakasz első helyén végző SZOVA-Szombathely nyerte a férfiak U23-as bajnokságát, amelyet a fiatalon elhunyt egykori válogatott Morgen Ferdinándról neveztek el. A fináléban hosszabbítás is kellett a győzelemhez a MAFC ellen.

Sz.P./kezdo5.hu A bajnokság nyolccsapatos fináléját Szolnokon rendezték. A negyeddöntőből a Pécs, a MAFC, a Honvéd és a Szombathely jutott tovább. Az elődöntőben a vasiak simán verték a Honvédot, a MAFC pedig a Pécset intézte el könnyedén. A döntő sokáig a fővárosiaknak állt: a 37. percben 56-47-re vezetett a MAFC, ám nagy hajrával kiharcolta a hosszabbítást a Szombathely. Következett a ráadás, amit Váradi Benedek egy hárompontossal nyitott, majd Bognár, illetve Perl is betalált. A végén Perl két büntetőt is értékesített, bebiztosítva a SZOVA győzelmét (66-61). Perl Zoltán volt a találkozó legjobbja, hiszen tripla-duplát ért el: 14 pontot dobott, 10 lepattanót gyűjtött be és 12 gólpasszt osztott ki. A harmadik helyet a Honvéd szerezte meg, a további sorrend: 4. Pécs, 5. Jászberény, 6. TF, 7. Szolnok, 8. Kecskemét. Nagy meglepetés, hogy címvédő nyeretlen maradt, s utolsó lett.