2024. április 23.

2013-07-06 23:05

Újabb vereség

Az első csoportkör utolsó mérkőzésén Franciaország ellen játszott — immár tét nélküli mérkőzést — a magyar női válogatott az U20-as A divíziós Eb-n. Székely Norbert együttese 62-45-ös vereséget szenvedett.

Sz.P./Wbasket.hu A csoport utolsó mérkőzésén a torna egyik nagy esélyese, a magabiztosan menetelő francia csapat volt az ellenfél. A gallok ereje már az első percekben megmutatkozott, hiszen három perc sem telt el, és már 9-2-es vezetésükről tanúskodott az eredményjelző. Székely Norbert idő kért, sikerült megtörni a franciák lendületét, és 12-0-s rohammal fordított a csapat (14-9). A negyed végén rendezték soraikat a franciák, és visszavették a játék irányítását. Fokozatosan növelték a különbséget, mely a félidőre 9 pontra nőtt. Félelmetesen dobták a triplákat (a mérkőzés során 50 százalékos pontossággal, 39 pontot értek el távoliból), igaz, sok helyet is hagytak nekik a mieink. A fordulás után újabb hármasokkal igyekeztek szétzilálni a védőfalat. A különbség megközelítette a húsz pontot. A lelkesedésüknek köszönhetően a záró negyedet megnyerték Szamosiék, amiből erőt meríthetnek az alsóházi körmérkőzésre. Székely Norbert együttese három vereséggel zárt a csoportot. Legközelebb hétfőn 13.30 órakor lép pályára a magyar együttes a lengyel gárda ellen. Kedden az ukránok, szerdán a litvánok következnek.

Magyarország – Franciaország 45-62 (14-14, 9-18, 13-22, 9-8) Magyarország: Szamosi A. 11, Barnai J. 10, Böröndy V. 7, Vukov Sz. 3/3, Határ B. 2, Koch D. 2, Licskai Zs. 2, Czirják N. 2, Fuisz V. 2, Horváth B. 2, Vágvölgyi P. 2, Katona Sz. - Franciaország: Galliou 18/12, Niamke 13/9, Bernies 9/9, Stievenard 8/6, Chevaugeon 5/3, Barthelemy 4, Diallo 2, Mbuyamba 2, Ousfar 1, Bouzenna -, Nayo -

(A kiemelt  kép forrása: wbasket.hu)