2013-07-09 17:44

Újabb sima vereség

Simán kikapott U20-as női válogatottunk a törökországi A-divíziós kosárlabda Eb-n, ezúttal az addig szintén győzelem nélkül álló ukránoktól. Az 5. játéknap után csupán a magyar együttes nyeretlen, de még most sincs minden veszve. A bennmaradáshoz persze óriási javulásra lenne szükség.

Sz.P./Kezdo5.hu Egy büntetővel Ukrajna szerzett vezetést, amire Czirják Noémi triplával felelt. Nagyon idegesen kosaraztak fiataljaink, a 6. percben 8-3-as ukrán vezetésnél Székely Norbert időkéréssel próbálta rendezni a sorokat. A negyed hajrájában 12-3-as állásnál Barnai Judit közel 6 perces magyar kosárcsendet tört meg. A negyed végén Katona Szidónia hármasával sikerült 10 ponton belülre kerülni. Olekszandra Csek büntetőivel kezdődött a második negyed. A játékrész közepén 13 pontra nőtt ellenfelünk előnye. Ezúttal a magyar együttes eddigi legjobbjának, Szamosi Amadeának sem ment a játék, a 17. percben szerezte meg első kosarát. A mieinknek már addig is sok gondot okozó Csek triplával kezdte a harmadik tíz percet. Állandósult a 10 pont körüli ukrán előny. A negyedik játékrész elején Katona előbb duplát, majd hármast dobott, de az ukránok ezt a felzárkózási kísérletet is visszaverték egy 7-0-ás rohammal. Ezzel végképp megtört a mieink ellenállása, a hajrában sorra hagyták ki a büntetőket a lányok. Csekkel és Uron-Nilével képtelenek voltak mit kezdeni Szamosiék, akik összességében igen simán kikaptak és nyeretlenek maradtak, egyedüliként a mezőnyben.

Magyarország - Ukrajna 53-72 (12-20, 13-16, 18-17, 10-19 ) Magyarország: Czirják 3/3, Fuisz,Katona 13/6, Szamosi 6, Licskai 2. Cs: Böröndy 3, Barnai 4, Koch 6, Határ, Horváth B. 10, Vukov, 6/3 Vágvölgyi.

(A kiemelt képet készítette: Pados Noel)