2024. április 23.

2013-07-11 09:03

Hat érem és rekordok

Fantasztikusan kezdtek fiataljaink a junior uszonyos és búvárúszó Európa-bajnokságon:  már az első napon három arany-, egy ezüst- és két bronzérmet szereztek a lengyelországi Szczecinben. Soha ilyen jó rajtra nem volt még példa! Up-info A 100 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjében Varga Krisztina aranyérmes lett – adta hírül a Nem Olimpiai Sportágak Sajtószolgálata. Ugyanígy remekelt Kosina Gergő is (címlapfotónkon középen, az egyik tavalyi sikere után) a férfiak hasonló számában: junior világcsúccsal és felnőtt országos rekorddal nyert. Az 1500 méteres felszíni uszonyosúszásban Kosara Géza lett Európa-bajnok junior országos csúccsal. Ladányi Réka (100 m uszonyos gyors) a dobogó második fokára állhatott, míg Kardos Laura (1500 m felszíni uszonyos) és a 4x200-as férfi felszíni uszonyos váltó bronzérmesként zárt. Utóbbi számban a Szabó Benjámin, Gruber Kornél, Kosina Gergő, Kosara Géza kvartett országos rekorddal állhatott dobogóra.