2013-07-13 14:02

Éremeső a végére is

Le a kalappal a fiatalok előtt! A lengyelországi Szczecinben megrendezett uszonyos és búvárúszó Európa-bajnokság zárónapján a magyarok 4 aranyat, 1 ezüstöt és 2 bronzot nyertek. UP-info A 200 méteres férfi felszíni uszonyos úszásban Kosina Gergő junior világcsúcsot úszott – adta hírül a Nem Olimpiai Sportágak Sajtószolgálata. A magyar kiválóság 1:23,05 perc alatt teljesítette a távot. Kosina formáját jól jellemzi, hogy a 200 méteres férfi uszonyos gyorsúszás direkt döntőjében is első lett, méghozzá 1:37,43 perces idővel, szintén világrekorddal. Ugyanebben a számban Pamuki Dávid bronzérmet szerzett.

A 200 méteres női uszonyos gyorsúszás direkt döntőjében Varga Krisztina nem talált legyőzőre, míg a 800 méteres női felszíni uszonyos úszás fináléjában Kardos Laura győzött. Az eredményhirdetések során a 4x100 méteres férfi felszíni váltó éremátadó ceremónián is volt magyar érdekeltség, mivel a Szabó Benjámin, Gruber Kornél, Kosara Géza, Kosina Gergő új junior országos csúccsal bronzérmes lett. A junior uszonyos és búvárúszó válogatott az összesítésben 10 arannyal, 2 ezüsttel és 4 bronzéremmel az oroszok mögött a második helyen végzett az éremtáblázaton.