2013-07-14 15:01

Alapozás után vereségek

Két vereséggel kezdte a felkészülési mérkőzések sorát a lányok U18-as kosárlabda-válogatottja Szlovéniában. A második találkozón a játék, főleg a védekezés már összeszedettebb volt.

UP-info Két hét kemény alapozó munka után Szlovéniában, Slovenj Gradicében, a festői Szlovén-Alpok lábánál játszotta első felkészülési mérkőzéseit az augusztusi, miskolci rendezésű B-divíziós Európa-bajnokságra előtt válogatottunk. Az első meccsen jól kezdtek a lányok, 5-2-re vezettek, de a szlovénok ekkor felébredtek és 13-5-re fordítottak. A második negyed elején érték utol a mieink a riválist és Szörényi Laura ziccerével sikerült 16-15-re fordítani. Utána azonban ismét védekezési hibák következtek, amelyekből az összeszokottság hiányára lehet következtetni. Újra ellépett az ellenfél, 30-19 volt az előnyük. Ezt sikerült a félidőig lefaragni, a többi között Raus Vivien hármasával. A szünet után még ki tudtunk egyenlíteni, de ismét a szlovén centerek domináltak, és újra 10 lett volt a különbség. Ekkor kezdett belelendülni az irányító Nagy Dóra, majd Raus Vivi is eredményes volt távolról, s 52-49-re sikerült felzárkózni. A találkozó a 36. percig nyílt volt, akkor azonban kihagyott a figyelem, könnyű centergólokat dobtak a hazaiak, és a 67-53-as előnyt már képtelenség volt behozni az utolsó két percben. Végül 75-65-re diadalmaskodott a vendéglátó. Szombaton újabb mérkőzés következett Slovenj Gradecben, a helyi gimnázium tornatermében. Jóval kevesebb pont esett, hiszen a magyar válogatott minden áron megpróbálta megakadályozni a két félelmetes szlovén center kettő kettő elleni játékát, és ez jóval többször sikerült is, mint az első meccsen. A szünetben mégis a szlovének vezettek 24-22-re. Ezen azért is bosszankodhatott Peresztegi Nagy Ákos szövetségi edző, mert az utolsó kosár palánk alatti figyelmetlenségből esett, az ellenfél legalacsonyabb embere jutott labdához és dobhatott ziccert. A fordulás után minden álomszerűen alakult: Nagy Dóra vezérletével 7 pontos előnyt sikerült összehozni, ehhez kellett, hogy centerünk, Dobos Ágnes, egy alapos, fekvőtámasszal kísért fejmosás után, valóban összeszedje magát. Ekkor azonban megállt a tudomány, ismét egyenlítettek a hazaiak. Az utolsó 10 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, nagyon kevés találat esett, azonban a szlovének jobban összpontosítottak a hajrában, és 51-51 után sikerült két kosarat szerezniük, a végén pedig két magyar hármas is leperdült a meglehetősen kemény gyűrűről (55-51). A két meccs után szűkítette a keretet a szakmai stáb, Peresztegi Nagy Ákos a szekszárdi irányítótól, Studer Zsuzsától köszönt el. A felkészülést 13-an folytatják, hozzájuk csatlakozik a jövő héten a jelenleg az U20-as válogatottban szereplő Horváth Betti és Böröndy Vivien.

Eredmények: Szlovénia-Magyarország 75-65 (15-14,19-18,19-18,22-15) Magyarország: Nagy D. 12/3, Raus 15/6, Bodnár 3, Pogány 3, Dobos 7. csere: Szabó B. 3, Zsilinszky 3, Studer 6 , Jurkó-, Szörényi 5, Kalocsai 4, Varga B. 4. Szlovénia-Magyarország 55-51 (18-16,10-15,12-11,15-9) Magyarország: Nagy D. 11/3, Szörényi 7/3, Kalocsai -, Varga B. -, Dobos 7 csere: Sikora-, Pogány 6, Zsilinszky 5, Studer 5/3, Raus -, Bodnár F. 6, Simon A. 4,