2013-07-17 23:21

Végre győzelem

Megszerezte első győzelmét a junior férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar együttes. Gyurka János csapata könnyedén múlta felül Kongó válogatottját.

UP-info/7meteres.com A pihenőnap jót tett a mieinknek, akik két vereség után tudtak javítani. Kongó ellen gyorsan dűlőre akarták vinni a dolgot, 6-0-s rohammal kezdtek, majd a tízgólos különbségre is csak tizenegy percet kellett várni. A biztos előny tudatában kicsit visszavettek a tempóból, így a kellemetlen stílusban, sokszor emberfogással védekező kongóiak szép lassan közelebb tudtak férkőzni. A félidő végére állandósult a két csapat közti 7-8 gólos különbség. Szünet után szinte a teljes kezdőcsapat pihenőt kapott, csupán a jól játszó Zdolik Bence maradt a pályán. Az átlövő önbizalma is megjött, ami ráfért a bosnyákok elleni eredménytelenség után: ezúttal nyolc gólt szerzett, tizenegy kísérletből. A szélsők, Kovacsics és Lezák, lerohanásból szerzett találatai után visszaállt a tízgólos különbség, és le is  tudta szakítani az afrikai riválist a magyar válogatott. A találkozó végére elfáradt Kongó, így Pulay és az ismét becserélt Szöllősi vezérletével könnyedén növelte előnyét a magyar együttes. A 37-19-es annak tudatában biztató, hogy a kongói csapat alaposan megszorongatta Dél-Koreát és Argentínát is. Folytatás csütörtökön délután a dél-amerikai csapat ellen, az újabb győzelemmel biztosíthatná a továbbjutást a válogatott. (A kiemelt kép forrása: MKSZ)

Magyarország-Kongó 37-19 (19-11) Szarajevó, játékvezetők: Li Gang, Wang Ke (kínaiak). Magyarország: Váczi, Balogh (kapusok), Auth 3 (1), Debreczeni 4, Gerdán, Győrfi 2, Koller 2, Kovacsics F. 2, Lezák 3, Nagy D. 2, Németh B. 1, Oláh T. 1, Pulay 3, Schneider, Szöllősi Ba. 6, Zdolik 8. Szövetségi edző: Gyurka János. Kongó: Nkieli, Wague (kapusok), Akouala, Angao 11 (2), Atsa 2, Ekama, Essie, Itoua 1, Kodia, Mobombo Mopiti 3, Mvoukani Clevy 1, Ngona, Odzala 1, Okemba, Taty Costodes, Tchiloemba. Szövetségi edző: Guy Bertrand Mahoungou. Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1. A csoport állása: 1. Szlovénia 6 p, 2. Argentína 4 p, 3. Bosznia-Hercegovina 3 p, 4. Dél-Korea 3 p, 5. Magyarország 2 p, 6. Kongó 0 p.