2013-07-19 08:43

A győzelem íze

Második győzelmét is megszerezte a férfi junior kézilabda-válogatott a Bosznia-Hercegovinában zajló világbajnokságon. Gyurka János együttese Argentínát győzte le, így közel került a nyolcaddöntőbe jutáshoz.

UP-info / 7meteres.com A továbbjutás szempontjából sorsdöntő találkozót játszottak a mieink Argentínával a junior-világbajnokság negyedik játéknapján Szarajevóban. Az argentin együttes legjobbja az a Pablo Simonet, aki ősztől már a francia élvonalban kézilabdázik, és az első három találkozón összesen 26 gólig jutott, vagyis elmondható: az ő semlegesítése kulcsfontosságú volt. Az első gólt az argentin karmester szerezte, de ezt követően már jobban figyeltek rá. Sorozatban négy magyar gól esett, és kettős emberhátrányban sem tudtak felzárkózni a dél-amerikaiak. Zdolik Bence remekelt, mellette Debreczeni Dávid és Szöllősi Balázs is eredményesen játszott. A 20. perc után zártabbá tették védekezésüket az argentinok, és a 26. percre egyenlítettek. A szünetig sikerült újítania a magyar csapatnak, így a hullámzó első félidőt követően kétgólos előnnyel vonulhattunk pihenőre. A második játékrészt is Simonet találata nyitotta, majd az újabb argentin találatra Auth válaszolt, szélről. Továbbra sem játszottak látványosan a mieink, viszont az argentinok nem tudtak kifogni a fantasztikus formában védő Balogh Tiboron, így lassan ötgólosra duzzadt a vezetés. Ezúttal nem engedtünk ki a biztos előny tudatában, a védelem jól állt a lábán, így az argentinok több mint 14 percig nem tudták bevenni a kaput. Mikor azonban megtört a jég, Baronettóval nem tudtak mit kezdeni a játékosok, és mivel a magyar támadások eredménytelenek voltak, az 53. percben ismét két gólra olvadt az előny. Időkéréssel sikerült rendezni a sorokat, így Debreczeni és Zdolik két-két találatát követően hatgólos előnnyel lehetett fordulni a hajrára. Az utolsó perceket jobban bírta a magyar alakulat, és végül hét góllal diadalmaskodott A hét gólig jutó Zdolik és a hattal záró Szöllősi mellett a védőmunka emelhető ki. A kapuban Balogh 48 lövésből 28-at hárított, ami 58 százalékos teljesítményt jelent. Szombaton Dél-Korea lesz az ellenfél az utolsó csoportmeccsen. (A főoldali kép forrás: MKSZ)

Magyarország-Argentína 28-21 (14-12) Szarajevó, játékvezetők: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak). Magyarország: Váczi, Balogh (kapusok), Auth 3, Debreczeni 5, Gerdán, Győrfi, Koller, Kovacsics F., Lezák 3, Nagy D. 1, Németh B., Oláh T. 1, Pulay 1, Schneider 1, Szöllősi Ba. 6 (2), Zdolik 7. Szövetségi edző: Gyurka János. Argentína: Soliani, Sambrana, Mihail (kapusok), Amato 1, Baronetto 7 (2), Bono 1, Foppiani 1, Gelosi, Horak 1, Morello, Moscariello 1, Schuld, Simonet 8 (3), Smalc, Szpigiel 1. Szövetségi edző: Guillermo Milano. Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5. A további eredmények: Szlovénia – Dél-Korea 34-19 (18-9), Bosznia-Hercegovina –Kongó 31-21 (15-9) A csoport állása: 1. Szlovénia 8 p (126-92), 2. Bosznia-Hercegovina 5 p (106-96), 3. Magyarország 4 p (118-98), 4. Argentína 4 p (102-113), 5. Dél-Korea 3 p (101-114), 6. Kongó 0 p (89-130)