2013-07-22 12:01

Örömjáték és triplaeső

Hatalmas különbség a magyarok javára - ez volt a jellemző Miskolcon, ahol lejátszotta első két hazai felkészülési mérkőzését a leány U18-as kosárlabda-válogatott. Az ellenfél az az Ukrajna volt, amely szintén részt vesz az augusztus 15-én ugyanitt kezdődő B divíziós Európa-bajnokságon. Az eredményt látva sajnálatos, hogy a másik ágon szerepelnek majd...

UP-info Százat nekik - követelte a diósgyőri szurkolók kemény magja már az első találkozón. Ezen mutatkozott be a válogatottban Horváth Betti és Böröndy Vivien, akik az U20-as Európa-bajnokságról tértek haza és egy nap pihenő után már ismét csatasorba álltak. A csapatnak jól jött az erősítés, hiszen jövetelük előtt egyetlen irányító volt csupán a keretben, az exgyőri Nagy Dóra. Mindazonáltal a drukkerek kérése a második mérkőzésen teljesült, de ne szaladjunk ennyire előre!
Az első meccsen négy percig alig esett kosár, bár a mieink vezettek és az ellenfél csak magasságával és testtömegével tűnt félelmetesnek. A szünetben azonban már tekintélyes előnyt (45-22) tudhattak magukénak magyar lányok, így aztán mind a 12 játékos nyugodtan pályára léphetett. A második félidőben viszont kezdett elszakadni a cérna a vendégeknél, csak a játékvezetők jóindulatán múlott, hogy mindössze két hibát ítéltek sportszerűtlenség miatt ellenük. A brutális palánk alatti ütéseket megúszták sima faulttal, pedig a magyar lányok gyakran végezték repülésüket a palánk tövében egy-egy szerelési kísérlet után. A 37 pontos különbség végül inkább az ukránokra nézve volt hízelgő, hiszen a második félidőben legalább négyszer vesztették el úgy a labdát, hogy lejárt a 24 másodperces támadóidejük. A második mérkőzésre nem az volt a kérdés, hogy nyernek-e a magyarok, hanem, hogy tud-e komolyabb ellenállást tanúsítani Ukrajna. Nos, nem tudott, és komoly kiütés lett vége. A válogatott valóságos triplaesőt zúdított a tébláboló ellenfélre. Raus, Böröndy, Szörényi szórta a hármasokat, sőt Nagy Dóra a félpályáról is betalált. Összesen kilenc triplát rámoltak be. Az ukránok mindössze abban „léptek előre”, hogy még brutálisabbak lettek. Olykor egy másik sportágra, a szabadfogású birkózásra emlékeztetett az, ami a palánkok alatt zajlott. A vége ennek ellenére valódi örömjátékba csapott át, a pénteken óhajtott százat a 39. percben érték el a mieink. Az ukrán válogatott elég gyengécskének tűnik, pedig két éve ebben a korosztályban még hatodik volt az akkori U16-os mezőnyben. Peresztegi Nagy Ákos együttese számára csütörtökön és pénteken az osztrákok következnek, akik 2011-ben nem vettek részt az Európa-bajnokságon, de idén Miskolcon ellenfelek lehetnek.

Magyarország-Ukrajna 90-53 (23-12, 22-10, 23-12, 22-19) Magyarország: Nagy D. 8/3, Raus 17/6, Bodnár F. 4, Varga B. 8, Dobos 6. Cs: Böröndy V. 16, Pogány 7, Szabó B. 10, Horváth B. 7/3, Szörényi 3, Sikora 2, Zsilinszki 2 Edzők: Peresztegi Nagy Ákos, Károlyi Andrea, Fodor Csilla Magyarország-Ukrajna 106-37 (31-7, 17-11, 24-11, 34-8) Magyarország: Horváth B. 13/6, Böröndy V. 19/6, Kalocsai 6, Varga B. 2, Dobos 5. Cs: Jurkó 8, Simon, Raus 20/6, Nagy D. 10/3, Szörényi 19/6, Sikora , Zsilinszki 4 Edzők: Peresztegi Nagy Ákos, Károlyi Andrea, Fodor Csilla