2013-08-07 12:38

Ezüst az első

Senánszky Petra új országos csúccsal 2. lett 200 méteren, ezzel megszerezte a magyarok első érmét a búvárúszó vb-n - számolt be a haon.hu.

UP-info A II. CMAS Games búvárúszó világbajnokságon az oroszországi Kazanyban Senánszky Petra a 200 gyors előcsatározásai során is jól szerepelt: a 19 éves úszó a 2. legjobb idővel jutott a délutáni döntőbe. A  finálé előtt határozottan válaszolt arra a kérdésre, milyen eredménnyel lenne elégedett? – Természetesen a legjobb időmet szeretném megjavítani, ami a felnőtt országos csúcs, s ha ez sikerül, akkor már nagyon boldog leszek. Remélem érem kerül a nyakamba, a színe pedig majd kiderül – fogalmazott a debreceni kitűnőség. Senánszky remekül kezdte a döntőt, 50 és 100 méternél is elsőként fordult. Ezután viszont jött az orosz Simonova, aki átvette a vezetést, s új világcsúccsal nyert. Senánszky másodikként ért célba, s az ő ideje (1.43.79) is jobb lett, mint a döntő előtti világrekord (1.44.04) volt. A fiatal tehetség így ezüstéremmel gazdagodott a világbajnokságon, míg a dobogó harmadik fokára Varga Krisztina állhatott fel.