2013-08-11 20:57

Négy év után újabb ezüst

A Dániában rendezett U19-es leány kézilabda Európa-bajnokság döntőjében a magyar válogatott nem bírt az oroszokkal, akik 36–28-ra nyertek. Négy év után szerzett ismét ezüstérmet a korosztályos válogatott - tudósított a nemzetisport.hu.

UP-info – Jók az oroszok, képzett, magas játékosok, nem véletlenül veretlenek még az Eb-n, bár játékosaim azt mondják, ez csak a döntőig marad így – mondta a meccs előtt Hajdu János szövetségi edző. Mint utóbb kiderült, túlzott volt az optimizmus. Az első gólt ugyan a mieink szerezték a fináléban, de utána csak futottak az eredmény után. Sok volt a pontatlan lövés, az oroszok három góllal is elmentek (6-3), innen sikerült Tóth Gabriella és Szekerczés Luca találataival kiegyenlíteni. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de 10–10 után (köszönhetően az ellenfél kapusának is) csak egy gólt szerzett a magyar együttes, míg az oroszok elhúztak 19–11-re a szünetig. Innen csodaszámba ment volna, ha sikerül visszajönni. A második játékrész elején tíz gólos lett a különbség, ez pedig állandósulni látszott. Elöl ugyan jöttek a találatok, de hátul nem tudtuk megakadályozni az ellenfelet a gólszerzésben. Az utolsó tíz perchez érve is maradt a tíz gól, és bár valamelyest sikerült feljebb zárkózni, az oroszok Eb-sikere nem forgott veszélyben. A legeredményesebb magyar játékos a döntőben Tóth Gabriella lett nyolc találattal. Az Eb All Star-csapatába a kapus Szemerey Zsófia és Szekerczés Luca is bekerült. DÖNTŐ Oroszország–Magyarország 36–28 (19–11)