2013-08-15 17:28

Zakó a nyitányon

A leány U17-es Európa-bajnokság C csoportjának nyitómérkőzésén a magyar válogatott súlyos vereségbe szaladt bele az oroszok ellen. Pénteken a svédek ellen lehet javítani – számolt be a handball.hu.

UP-info "Az orosz csapat az Európa-bajnokság egyik legjobbja, ellene mindig nagyon nehéz játszani. Egy hónappal ezelőtt már találkoztunk az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Kikaptunk, de megpróbálunk visszavágni. Elsődleges célunk a legjobb nyolc közé kerülés, de ha ezt nem sikerül elérnünk, akkor az a fontos, hogy legfeljebb tizenegyedikek legyünk, mert az még világbajnoki szereplést ér" - nyilatkozta Papp György szövetségi edző a nyitó meccs előtt. A mérkőzés elején még tartották a lépést az oroszokkal a lányok, a 11. percben még „csak” három góllal húztak el (7-4). A magyarok ekkor még felzárkóztak egyre (8-7), majd megismétlődött ugyanez a forgatókönyv (19. perc: 10-7, 21. perc: 11-10). Egyenlíteni azonban nem tudtak, a 26. percben pedig már ötgólös volt az ellenfél előnye (15-10), amely a félidő végére is megmaradt: 17-12. Az egy hónappal ezelőtti mérkőzésen is ugyanennyi volt az állás 30 perc után. A második játékrész ugyanott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Hat perc sem kellett ahhoz, hogy az oroszok megduplázzák a különbséget (23-13). Hiába kapott a válogatott többször is emberelőnyt, nem tudott élni vele, és onnan kezdve kilencnél kevesebbre nem is csökkentette hátrányát. Sőt, a meccs végén még ezt sem sikerült megtartani, így tizenhárom gólos vereséggel kezdte a kontinenstornát. A végeredmény: 35-22. A mérkőzés legjobbja orosz oldalon Jaroszlava Frolova, magyar oldalon pedig Hámori Konszuéla lett. XI. junior Európa-bajnokság, C csoport, 1. forduló Oroszország–Magyarország 35-22 (17-12)