2013-08-17 23:10

A továbbjutás már megvan

A magyar válogatott újabb magabiztos győzelme már felsőházba jutást ér a miskolci U18-as B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon. Románia csak az első negyedben tudott kicsit ráijeszteni a mieinkre.

UP-info Jól kezdett a magyar válogatott (9-4), aztán fordított az ellenfél, és a 8. percben már Románia vezetett 19-16-ra. Ekkor Peresztegi Nagy Ákos szövetségi edző időt kért, és a mieink keményítettek a védekezésen, így az első negyedet 22-19-es előnnyel zárták. A második negyedben beindultak a lányok. Zsilinszi Lilla a palánk alatt korlátlan úr volt, és Böröndy Vivien is rendre betalált. A szünetbeli 49-31 már több mint biztató volt. A második félidőben sem jött megtorpanás, Dobos Ágnes percei következtek. A románok csak a negyedik negyed elején támadtak fel - és zárkóztak fel 15 pontra, ekkor azonban Szörényi Laura hármasa hűtötte le őket. A végén teljesen szétesett az ellenfél, Nagy Dóri pedig akkor szerzett labdát, amikor akart. A „százat nekik” két perccel a vége előtt harsant fel először a lelátón. Ez kissé túlzott igény volt a szurkolók részéről, akik végül persze hálásan köszönték meg a magabiztos, 91-61-es győzelmet. A sikerrel a lányok a legjobb nyolcba kerültek, de ahhoz, hogy az érem realitás legyen, hétfőn nyerni kellene a magabiztos lettek ellen is.

Magyarország - Románia 91-61 (22-19, 27-12, 19-19, 23-11) Magyarország: Horváth B. 3/3, Böröndy 17/3, Raus 3/3, Varga, Dobos 15. Cs: Pogány 3, Zsilinszki 16, Bodnár 4, Nagy D. 15, Szörényi 9/3, Dubei 6, Sikora.