2013-08-19 23:57

Újabb lépés előre

Csoportgyőztesként jutott tovább a leány U18-as kosárlabda-válogatott a miskolci Európa-bajnokságon. A mieink nagy csatában verték a letteket. UP-info Komoly tétje volt a lettek elleni mérkőzésnek. A győztes ugyanis bizton reménykedhetett abban, hogy bejuthat a legjobb négy közé, hiszen a csoporteredményeket magukkal viszik a csapatok a legjobb 8 közé. Idegesen kezdődött a játék, a magyar lányok nem találták a ritmust, így a 8-6-os előny hat perc után inkább a küzdésnek volt köszönhető. Ekkor azonban varázslatos három perc következett, és 18-8-cal mehettek a mieink pihenni. A második negyedben sem volt gond sokáig. Centerünk, Dobos Ágnes, ameddig erővel bírta, hozta a pontokat és Nagy Dóri hármasa is ült, 23-13-nál pedig már kényelmes meccsben reménykedhettünk. Nem így történt. A szünet előtti utolsó két percre szétesett a játék, és csak két pont maradt az előnyből, hogy a második félidő első percében ezt is kiegyenlítse az ellenfél, sőt 32-27-re átvette a vezetést. A lettek 36-29-re is vezettek, és nehéznek tűnt a fordítás. Ekkor Horváth Betti két lerohanása hozta vissza a reményt, már csak 36-33 volt oda. A negyed végére pedig egy hasonló akcióból egyenlíteni is sikerült, 41-41. A döntés tehát az utolsó tíz percre maradt, amelyben megint a lettek kezdtek jobban, előnybe kerültek, és jól is tartották: négy perccel a vége előtt hat pont volt a különbség. Ekkor Böröndi Vivien szerzett két labdát, majd Dobos Ági centerezett és máris 51-51-re alakult az állás. Az összesen 13 pontig jutó Dobos nem hibázta el a kulcsfontosságú büntetőket, így 52 másodperccel a vége előtt pedig ismét a mieink vezettek. A center még kiosztott egy sapkát is, hogy a végén Raus Vivien lepattanót megkaparintva biztosítsa be a győzelmet, 57-53. A siker nagyon fontos volt, hiszen így győzelmet visznek magukkal a lányok a legjobb nyolc közé, ahol Belgium és Bosznia-Hercegovina lesz az ellenfél. Ott dől el, hogy a mieink folytathatják-e az éremért a harcot.

Magyarország–Lettország 57–53 (18– 8, 9– 17, 14– 16, 16– 12) Miskolc, 700 néző. V: Dolinek, Obrknezevic, Chaykovskiy Magyarország: Nagy D. 5/3, Böröndy V. 9, Bodnár F. 2, Pogány 6, Dobos Á. 13. Cs: Horváth B. 9/3, Raus 10/3, Varga B. 2, Sikora, Szörényi, Zsilinszki, Dubei 1. A csoport másik mérkőzésén: Románia–Skócia 90–68 A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Lettország 5, 3. Románia 4, 4. Skócia 3