2024. április 23.

2013-08-21 23:54

Vereség a hosszabbításban

Elveszítette veretlenségét a magyar leány U18-as kosárlabda-válogatott a Miskolcon zajló, B divíziós Európa-bajnokságon. A feljutáshoz most már szerencse is kell. UP-info Ki jut a legjobb négy közé, azaz ki kap esélyt arra, hogy feljusson az A csoportba – ez volt a tétje a szerda esti magyar-bosnyák mérkőzésnek. A bosnyákok szerezték az első kosarat, de aztán 9-0-as rohamot vezettek a magyarok, majd az ellenfél szinte azonnal feljött 11-10-re. Hullámzott a játék, és az idegesség abban is tetten érhető volt, hogy sok dobást hibáztak a csapatok. A második negyedben a vezetést is átvette az ellenfél, de sorozatban hét pontot szerezve fordítottak a mieink, és a 22-16 már sokkal szebben mutatott az eredményjelzőn. A bosnyákok főleg a hatalmas centereik révén próbáltak dominálni, a mieink ezt mozgékonysággal ellensúlyozták. Ez olyannyira sikeres volt, hogy Raus Vivien hármasa után már 35-26-re vezettek a lányok, de a túloldalról is jött válasz. A szünet előtt Zsilinszki Lilla centerezését ünnepelhette a mintegy ezres szurkolótábor. Ez volt az utolsó kosár, a szünetben így 37-29-re vezettek a magyarok. A második félidő Böröndy Vivi labdaszerzésével kezdődött, 39-29-nél pedig először volt kétszámjegyű az előny. Kemény adok-kapok alakult ki ekkor, főleg a Delica ikrek keserítették a magyarok életét. A mieink tartották 6-8 pontos előnyüket egészen a 37. percig, de akkor egy ziccer után ismét kellemetlen közelségbe kerültek a kékmezesek (47-44), majd a negyed vége előtt egy perccel egyenlítettek. Az utolsó tíz perc egypontos magyar előnnyel kezdődött, de már ekkor felsejlett, hogy meleg lesz a vége, a bosnyákok ugyanis vérszemet kaptak. A magyar csapat szerencséjére elég pontatlanul dobtak. 54-53-nál aztán három percre befagyott az eredmény, majd büntetőből ismét egyenlített a rivális. A gólképtelenség komolyan aggasztotta Peresztegi Nagy Ákos szövetségi edzőt, így időt kért, de ez sem segített. Bosznia-Hercegovina átvette a vezetést (54-56). Nagy Dóra törte meg a pontcsendet, igaz, a két büntetőjéből csak egy ment be. Az egyre görcsösebb és a meccset tíz emberrel lejátszó válogatottnak ekkor semmi sem jött be, így öt ponttal megléptek a bosnyákok. Dubei két büntetője, majd negyven másodperccel a vége előtt Horváth Betti hármasa visszahozta a reményt (62-62). A végén még a győzelemért támadhattak a magyarok, de az újbóli hármas kimaradt, így jöhetett a hosszabbítás. Az első pontot büntetőből szerezték a mieink, de azonnal jött a válasz. A hosszabbítás sem bővelkedett a pontokban, bő négy perc alatt mindössze ötöt kellett felírni a táblára, ekkor, Dubei Debóra sikeres lerohanása után, ismét a magyarok voltak előnyben. A bosnyákok második találata rosszkor jött, újra vezettek. A lányoknak 27 másodpercük maradt újabb kosarat szerezni, de az utolsó dobás célt tévesztett, így az ellenfél örülhetett a győzelemnek. Csütörtökön nyerni kell a bivalyerős belgák ellen, hogy életbe maradjanak a feljutási remények. Igaz, ehhez már szerencse, pontosabban megfelelő pontarányú körbeverésre is szükség van.

Magyarország - Bosznia-Hercegovina 65-66 - hosszabbítás után (15-14, 22-15, 15-22, 10-11, 3-4) Magyarország: Nagy D 9., Böröndy 4, Dubei 12/3, Pogány 4, Dobos 6. Cs: Zsilinszki 6, Horváth B 7/3., Raus 10/6, Bodnár 3, Varga B. 4.