2013-08-26 20:00

A 3-85 maga a realitás...

Hollandia ellen kezdte Prágában rögbiválogatottunk az U20-as Európa-bajnokságot. Hatalmas volt a különbség a két gárda között, a narancsmezesek kiütéses, 85-3-as vereséget mértek honfitársainkra - számolt be a rugby.hu

UP-info Tíz perc után kiderült, hogy nincs sok keresnivalójuk a magyaroknak a hollandok ellen. Ekkor vált egyoldalúvá a mérkőzés, egyetlen célunk maradt: pontszerzéssel és sérülés nélkül megúszni a 80 percet. A csapat sem fizikálisan, sem fejben nem volt képes ellenállni az ellenfél rohamainak, a másfél fejjel magasabb és 15-20 kilónyi izomtömeggel erősebb játékosok szétszedték a védelmünket. A meccs egyes periódusaiban 2-5 perc alatt 2-3 célt is kaptak mieink, többször 40-50 méteres elfutásokkal értek célba a hollandok. Testi adottságaikat a tolongások során is maximálisan kihasználták és látványos begyakorolt, valamint spontán kivitelezett akciókat vezettek, amiket a magyar centerpáros képtelen volt lekövetni. Pozitívumként talán annyi könyvelhető el, hogy minden magyar pályára lépett és bátran álltak a rohamok elé, olykor kemény fogásokat is bemutattak, sőt, elvétve bár, de labdát is szerzett a harmadik sor, amelyből 2-3 fázisos visszatámadást is vezettek. Ez volt a maximum a tolongástól, míg a futóknak a rúgás maradt az egyetlen fegyver, ami többször segített minket lélegzethez jutni. A küzdeni akarással nem volt baj, de a két ország rögbikultúrája között hatalmas szakadék tátong, ezért még a 85-3-as vereség is reális. A négy közé jutás így nem jött össze, de a torna ezzel még nem ért véget, az 5-8. helyért következik a folytatás, legközelebb Lettországgal játszunk.