2013-11-06 09:09

Világbajnok a Party Girls

A tökéletes junior-leányformáció a Party Girls-é: a Rock and Magic SE nagyformációja nyerte az akrobatikus rock and roll-világbajnokságon ezt a számot. Szentpéterváron további szép magyar sikereknek tapsolt a közönség.

UP-info A magyar akrobatikus rock and roll-sport harmadik junior-leányformációs aranyérme született Szentpéterváron. Mindhárom Lengyel Veronika edző nevéhez fűződik, aki 2012-ben elnyerte a táncsport-szakszövetség Év edzője-díját. A junior leány-nagyformáció versenyszám döntőjébe a szintén magyar Holiday SE Kész Cirkusz elnevezésű csapata is bejutott, s ott a 4. helyen végzett. A Rockin Board TSE Corals nevű formációja egy hellyel lemaradt a fináléról, és a 7. helyen zárta a viadalt. A magyar rock and roll-formációk idén az egyik legfényesebb korszakukat élik: nyáron öt hazai klub legjobb párosait tömörítő SOLDIERS junior páros formáció nyert világbajnokságot Olaszországban, októberben pedig a szintén Rock and Magic SE csapat, a Supergirls felnőtt-leányformáció tért haza világbajnoki ezüstéremmel Csehországból. A szentpétervári versenyen junior és serdülő páros-világbajnokságot is rendeztek. Serdülő kategóriában az egyedüli magyar induló Czanik László, Bujtor Sára (RÓK and Roll SE) a 12. lett. Junior kategóriában Ilcsik Márk, Novák Dorottya (Rock and Magic SE) párosa a 8., Deli Alex, Varga Alexandra a 10. (Rock and Magic SE), Alaksza Attila, Telek Dominika (Rockin Board TSE - Rock and Magic SE közös párosa) a 17. helyen végzett. Részletes eredmények ITT. A vébéaranyat érő produkciók ITT láthatók.