2024. április 16.

2013-11-14 19:35

U21, U19: sima vereségek

U21-es válogatottunk kilátástalan játékkal 2-0-ás vereséget szenvedett a csoportunkban sereghajtó Albániától Eb-selejtező mérkőzésen. Az U19-eseknek sem ment csütörtökön, az angoloktól kapta ki simán 4-1-re Telkiben, felkészülési mérkőzésen.

UP-info Az osztrákok elleni csúnya (0-2) és a spanyolok elleni tisztességes (0-1) vereség után a nullapontos, 2-12-es gólaránnyal „tökutolsó” Albániát fogadta a magyar U21-es válogatott a Bozsik-stadionban Eb-selejtezőn. A két gárda a júniusi első fordulóban találkozott egymással, akkor idegenben kínkeserves, 2-1-es győzelmet aratott Róth Antal csapata. Most sem volt könnyebb dolga, főleg, hogy 90 percen belül mindenféle elképzelés nélkül játszott a hazai gárda. A 19. percben sikerült először szabadrúgásból Ugrai Rolandnak célba venni a kaput, de mellé lőtt. Később Adorján 20 méterről tekerte gyönyörűen a bal felső sarok felé a labdát, de hárított a vendégkapus. Radó András remek passza után a 16-osról is próbálkozott, de a hálóőr ismét bravúrral védett. Aki arra számított, hogy a szünet után jön a magyar feltámadás, mint a bosnyákok elleni 4-1-es győzelem alkalmával, annak csalódnia kellett. Nem is kicsit. A 63. percben pörgött fel valamelyest a hazai csapat, amikor Róth Kleinheisler Lászlót és Bese Barnabást is beküldte a pályára, előbbi rögtön gólpassz-gyanús labdával találta meg Windecker Lászlót, aki azonban inkább elesett és büntetőt reklamált… A 75. percben Skurtaj ment el a bal oldalon, a 16-osnál megtolta a labdát középre, Szolnoki Roland nem tudta szerelni, így az albán játékos a rövid alsóba lőhetett (0-1). Még tíz perc sem telt el, amikor jött a második: Shala kapott labdát a 11-es pontnál, kényelmesen forgolódhatott vele, lekészítette a teljesen üresen álló Skurtajnak, aki gyönyörűen csavart a jobb felső sarokba (0-2). Ez maradt a vége, az NB I-es játékosokra épülő válogatott – nincs rá jobb szó – szégyenletes teljesítménnyel, hazai pályán szenvedett kétgólos vereséget az eddig pofozógépnek számító Albániától, és így nemhogy a még továbbjutást érő második, hanem a negyedik – utolsó előtti – helyért is alaposan meg kell küzdenie Róth csapatának. Van ennél lejjebb? U21-es Eb-selejtező Magyarország–Albánia 0-2 (0-0) A csoport állása: 1. Spanyolország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Ausztria 9/4, 3. Magyarország 6/5 és Bosznia-Hercegovina 6/5, 5. Albánia 3/6 (Ma este Zenicán következik a másik csoportmeccs: Bosznia-Hercegovina - Spanyolország, a mieink legközelebb hétfőn Ausztriával játszanak Grazban) Szintén csütörtökön a jövő évi hazai rendezésű U19-es Eb-re készülő együttesünk Angliát fogadta felkészülési mérkőzésen Telkiben. Sok örömben nem volt részünk ezen a találkozón sem, mert Hrabina Alex rövid hazaadását kihasználva már az 5. percben vezetést szereztek a vendégek. A szünet előtt egy kontratámadás végén már két gól volt a britek előnye, majd a fordulás után egy hasonló ellentámadás végén született meg a harmadik angol találat, melyre Talabér Attila 22 méteres szabadrúgásgóllal válaszolt. Az utolsó percben azonban lőttek még egyet a vendégek, akik így könnyed, 4-1-es győzelmet arattak. U19-es felkészülési mérkőzés Magyarország-Anglia 1-4 (0-2)