2013-11-19 15:54

Már matematikai esély sincs

Az albánok elleni csúfos kudarc után az U21-es válogatott a szünetben még 2-1-re vezetett az osztrákok elleni grazi Eb-selejtezőn, de a második félidőben a hazaiak fordítottak és 4-2-re megnyerték a mérkőzést - számolt be az mlsz.hu.

UP-info A találkozó első perceiben az osztrákok többet birtokolták a labdát, gyorsan meg is szerezték a vezetést: Daniel Offenbach 24 méterről, nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába. Tökéletesen eltalált lövés volt (0-1). A vendégek (ekkor még) nem estek szét, a 18. percben sikerült megszerezni az egyenlítő találatot: bedobás után Kovács István a felezővonal közeléből remek ütemben indította a leshatáron kilépő Radó Andrást, aki elszakadt védőitől, higgadtan elhúzta a kapus mellett a labdát, és 10 méterről az üresen maradt hálóba passzolt (1-1). A 26. percben már a magyarok vezettek: labdát szereztek saját 16-osuk előterében, gyors passzokkal kihozták a veszélyzónából, majd Kleinheisler László nagyszerűen vette észre a balösszekötő helyén induló Holman Dávidot, aki egy védővel a nyakán kapura tört, és a 16-os vonaláról tanári mozdulattal emelte át a kifutó kapuson, a kapu jobb oldalába a labdát (1-2). A 31. percben az előzőhöz hasonló szituációban Kleinheisler indult meg egyedül, de rossz labdaátvétel után kisodródott, és nem tudott kapura fordulni. Egy perccel később Schaub került helyzetbe, már csak Jovával állt szemben, de öt méterről a bal kapufa mellé emelt. A következő nagy helyzet Róth Antal csapatáé volt, az első félidőben kiválóan játszó Kovács cselezte át magát a védőkön, 15 méteres lövését a hazai kapus vetődve szögletre tenyerelte. A második félidőt az osztrákok kezdték jobban, mezőnyfölényt alakítottak ki, az 54. percben meg is szerezték az egyenlítő gólt: a 16-os előterében senki sem lépett ki kellően erőszakosan a labdás emberre, a hazai játékosok nyugodtan kipasszolhatták a védelmet, a látványos akció végén Robert Zulj került ziccerbe, és 14 méterről, középről a bal alsó sarokba lőtt (2-2). Az 58. percben Radó előtt adódott óriási lehetőség, de 8 méterről, éles szögből nem vállalta el a lövést, passzát lefülelte egy védő. A második félidőre többek teljesítménye is jelentősen visszaesett a magyar válogatottból, a hazaiak a mezőnyben fölénk kerekedtek, és a 67. percben megszerezték a vezetést is: magyar szöglet után kontrát indítottak a sógorok, a középen érkező Kevin Stögerrel senki sem tudta tartani a lépést, a Kaiserslautern támadója megcsinálta magának a lövőhelyzetet, és 15 méterről a hálóba lőtt (3-2). A 83. percben eldőlt a meccs: a védősor mögé beemelt labdát Zulj kanalazta középre, a csereként beállt Friesenbichler pedig közelről az üres kapuba fejelt (4-2). Győzelmükkel az osztrákok nagy lépést tettek a rájátszás felé, a mieink számára pedig matematikailag is elérhetetlenné vált a csoport második helye. - A mérkőzés egyes szakaszaiban bebizonyítottuk, hogy nemzetközi szinten is tudunk eredményesen és jó ritmusban futballozni - mondta a mérkőzés után Róth Antal. - Az első félidőben és a második elején is növelhettük volna az előnyünket, ez azonban nem sikerült, és sajnos kiderült, hogy kilencven percen keresztül képtelenek vagyunk az ezen a szinten elvárt színvonalat és koncentrációt fenntartani. U21-es Eb-selejtező, 4. csoport, 6. forduló Ausztria-Magyarország 4-2 (1-2) Ausztria: Riegler – Farkas, Neuhold, Spendlhofer, Martschinko – Tschemegg, Offenbacher – Stöger, Zulj, Schaub (Schöpf, 72.) – Gregoritsch (Friesenbichler, 80.) Magyarország: Jova Levente - Baráth Botond, Kelemen Dávid, Lang Ádám, Szolnoki Roland - Kovács István, Szakály Attila, Vécsei Bálint - Kleinheisler László (Bese Barnabás, 67.), Radó András, Holman Dávid (Ugrai Roland, 60.) Gól: Offenbacher a 8., Zulj az 54., Stöger a 67., Friesenbichler, 83., ill. Radó a 18., Holman a 26. percben