2013-11-23 19:51

Kaján-parádé

A Kazahsztán elleni győri világbajnoki selejtező szünetében még egygólos hátrányban volt a magyar felnőtt női válogatott, de a vége magabiztos győzelem lett. A fiatalok ezúttal is főszerepet vállaltak - számolt be az mlsz.hu.

UP-info Vágó Attila a 17 éves Szabó Viktóriának, valamint a 19 esztendős Zeller Dórának és Csiszár Henriettának is a kezdőcsapatban szavazott bizalmat. Együttese támadólag lépett fel, és több kecsegtető akciót is vezetett. A befejezések azonban pontatlanok voltak, ziccerek sorát hagyták ki a lányok, legközelebb Tálosi Szabina járt a gólszerzéshez, de ő is csak a kapufát találta el fejesével. A 36. percben jött a hidegzuhany, az addig veszélytelenül játszó kazahok kósza helyzetből szereztek vezetést: Kirgizbajeva került ziccerbe, és magabiztosan értékesítette. A hajrában Tálosi előtt adódott egyenlítési lehetőség, de közelről nem találta el a kaput. A szünetben rendezte a sorait a csapat, és sorsdöntő változást jelentett, hogy Kaján Zsanett állt be Szabó Boglárka helyére. A fiatal támadó érkezése alaposan feldobta a játékot. A 47. percben veszélyeztetett először, s bár azt a lövését még védte a kapus, a 17 éves csatár az 50. és az 56. perc között adott két gólpasszt, és lőtt egy gólt. Az 50. percben bal oldali beadása után Jakabfi Zsanett fejelt a hálóba, az 54. percben a 16-os bal sarkától lőtt a kapuba, az 56. percben pedig a kapu elé betett labdáját kisebb kavarodás után Zeller Dóra továbbította a hálóba. A vezetés tudatában felszabadultan játszott a magyar válogatott, helyzetek sorát dolgozta ki, és a 64. percben megszületett a negyedik gól is: Kaján szöglete után Vágó Fanni fejelt a hálóba, beállítva a 4-1-es végeredményt. A magyar válogatott ezzel a sikerrel teljesítette minimális célkitűzését, és a három őszi vb-selejtezőjéből kettőt megnyerve várja a jövő évi folytatást. Magyarország-Kazahsztán 4-1 (0-1) Magyarország: Németh Julianna - Szeitl Szilvia, Demeter Réka, Tálosi Szabina, Szabó Viktória - Smuczer Angéla, Csiszár Henrietta (Sipos Lilla, 67.) - Jakabfi Zsanett, Vágó Fanni, Szabó Boglárka (Kaján Zsanett, 46.) - Zeller Dóra (Pádár Anita, 56.) Gól: Jakabfi az 50., Kaján az 54., Zeller az 56., Vágó a 64., ill. Kirgizbajeva a 36. percben