2014-01-03 20:19

Vadnai Benjamin ismét világbajnok

Vadnai Benjamin nyerte az Ománban zajló Laser Radial ifjúsági világbajnokságot. Testvére, Vadnai Jonatán összetettben ötödik helyen végzett, az U17-es korosztályban pedig bronzérmes lett – számolt be a Balatonfüredi Yacht Club, a két tehetség egyesülete.

UP-info Vadnai Benjamin olasz és svájci ellenfeleket megelőzve nyerte el az ifjúsági világbajnoki címet. Az immár kétszeres világbajnok végig az élmezőnyben volt, futamot is nyert az 51 fős mezőnyben. A 11 fordulós verseny utolsó napja előtt a 18 éves vitorlázó még a második helyen állt, de a szingapúriak az olasz Planchestainer eredményét megóvták bójaérintés miatt. Az éjszakai tárgyalások során helyt adtak az óvásnak, így az idősebb Vadnai testvér az első helyre ugrott. Az utolsó futamon csupán tizedik lett, de egy ponttal így is megelőzte olasz riválisát, így pályafutása során másodszor került a nyakába a világbajnoki aranyérem. Testvére, a 15 éves Jonatán minimális pontkülönbséggel több, nála idősebb vitorlázót megelőzve, szintén egy futamgyőzelemmel végzett. Összetettben az ötödik helyre került, de korosztályában csak ketten voltak jobbak nála, így U17-es bronzérmet szerzett. Benjamin és Jonatán 2008 óta versenyez a Balatonfüredi Yacht Club színeiben. Benjamin 2012-ben Buenos Airesben Laser 4.7 hajóosztályban lett világbajnok, ezzel ő a magyar vitorlássport első ifjúsági győztese. Öccse Jonatán, a tavaly a klubja által rendezett Balaton Laser Worlds világ-és Európa-bajnokságokon lett kategóriájának legjobbja. Most Laser Radial-hajóosztályban írtak sporttörténelmet, hiszen az első ifjúsági érmeket nyerték hazánknak világversenyen.