2014-01-10 18:37

Fél lábbal már az Eb-n

Legyőzte a portugálokat fiú ifjúsági válogatottunk a berlini selejtezőn, ezzel nagy lépést tett az augusztusi Európa-bajnokság felé. K. D. Győri Mátyás révén a mieink kerültek előnybe az első támadásból, majd 5-5-ig fej fej mellett haladtak a csapatok. Egy emberelőnyt jól használtak ki a magyarok, és három góllal elhúztak, majd 14-10-re vezettek az első félidő után. hun_ifiA védekezés ekkor kiválóan működött, ügyesen tördelték fiataljaink a portugálok játékát. Csak a végül 10 gólig jutó balátlövővel, Martinsszal nem tudtak mit kezdeni, de a többiek nem remekeltek. Támadásban a betörések és a helycserék utáni átlövések is eredményesek voltak. Szünet után 17-12-re is vezetett Gyurka János szövetségi edző csapata, ezt követően azonban holtpont következett: a sok eladott labdát és pontatlant lövést kihasználva a 46. percre egyenlítettek(!) a portugálok. Szerencsére sikerült rendezni a sorokat, a támadások ismét gördülékenyebben mentek, így zsinórban három gólt tudott szerezni a csapat. A vezetést már nem is engedte ki kezéből és a 30-28-as sikerrel fontos lépést tett az Európa-bajnokság felé. Az együttes legjobbja a 12 lövéséből csak egyet hibázó balszélső, Fekete Dávid volt. A csoport másik összecsapásán a házigazda Németország húsz góllal verte Finnországot. Szombaton a finnek várnak a mieinkre, és már ekkor be lehet biztosítani a továbbjutást. A körmérkőzéses torna első két helyezettje vehet részt augusztus 14. és 24. közötti, lengyelországi Európa-bajnokságon.

Eredmények: Magyarország-Portugália 30-28 (14-10) Berlin, játékvezetők: Kijasko, Kiszeljov (oroszok) Magyarország: Pásztor, Rózsavölgyi (kapusok), Árpási 2, Bartók 4, Császár I., Fekete D. 11, Fiar 1, Füzi 1, Gábor M., Győri 5, Juhász 3, Ligetvári 2, Mezei, Ménesi, Urbán, Varju 1. Szövetségi edző: Gyurka János. Portugália: Capdeville, Sousa (kapusok), Alcantara, Alves 5, C. Barbosa, J. Barbosa 2, Cavalcanti, Ri. Ferreira, Ru. Ferreira, Martins 10, Monteiro, Oliveira, Quintas 4, Ribeiro 3, Rolo 3, Serra 1. Szövetségi edző: Dragoslav Punosevac. Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 5/5 ill. 3/3 Németország-Finnország 41-21 (18-9) A selejtezőtorna állása: 1. Németország 2 p (41-21), 2. Magyarország 2 p (30-28), 3. Portugália 0 p (28-30), 4. Finnország 0 p (21-41) A program: 2. forduló: január 11. 15:00 Finnország‒Magyarország január 11. 17:00 Németország–Portugália 3. forduló: január 12. 11:00 Finnország‒Portugália január 12. 13:00 Magyarország–Németország

(Fotók forrása: MKSZ)