2014-01-15 09:51

A siker nyomában

Kiegyenlített csoportból jutott ki veretlenül a nyári Európa-bajnokságra a fiú ifjúsági kézilabda-válogatott. A berlini selejtezőt Kopornyik Zsolt edző értékelte.

K. D. Már a nyitómeccsen, Portugália 30-28-as legyőzésével nagy lépést tett a továbbjutás felé a válogatott. Kopornyik Zsolt másodedző szerint az első félidőben többnyire stabilan zárt a védelem, egyedül az ellenfél balátlövőjével nem tudtunk mit kezdeni, Martins végül 10 gólig jutott. A magyar csapat elhúzott, de a biztos vezetéstől néhányan túlzottan megnyugodtak. Sok volt a technikai hiba, a felesleges egyéni akció, és a lerohanásokból rendre betalált a rivális, így fel is zárkózott. Ráadásul fegyelmezetlenségek miatt többször is emberhátrányban küzdött a válogatott. Időkéréssel sikerült rendezni a sorokat, és a kapusteljesítmény is feljavult. u18_sel– Kétszer kellett megnyernünk ezt a meccset. Uraltuk a játékot, de kis megingás is elég volt, máris szorossá vált a találkozó. A portugál együttes más csoportból simán továbbjuthatott volna, jó erőkből áll. A felkészülés során sokat gyakoroltuk a nyitott védekezés elleni játékot, ez sokat számított – fejtette ki Kopornyik. A finnek elleni mérkőzésen is akadt kisebb hullámvölgy – amikor néhány perc alatt négy magyart is kiállítottak a játékvezetők –, de ezt kibírta az együttes, mert az elején megnyugtató előnyt szerzett. A nem annyira képzett, de nagy tempóban játszó finneket végül 33-21-re verték a mieink. A kötelező győzelem után aztán lehetett izgulni a német-portugál találkozón. A szakvezető szerint a németek az első mérkőzésükön erőt demonstráltak, 41 gólt dobtak a finneknek, de ezt követően már nem tudtak azonos szinten teljesíteni. A szombati meccsen sokáig vezettek, de a második félidő elején sorozatban hat gólt kaptak, és máris a portugálok vezettek 21-18-ra. A hazaiaknak a fordításhoz a szerencse is kellett, hiszen a játékvezetők a luzitán csapat négy találatát érvénytelenítették. A 27-25-ös győzelemmel már a második napon eldőlt, hogy a német és a magyar együttes jut ki az Eb-re. kopornyikEzzel együtt a két válogatott vasárnapi találkozója nem volt tét nélküli, hiszen a csoportelsőség is jelentőséggel bírt. Ezt végül a házigazda szerezte meg, de csak jobb gólkülönbségének köszönhetően. – A németek ellen jól kezdtünk, aztán elhúzott az ellenfél, mivel alig mozogtunk labda nélkül támadásban, az átlövők sem remekeltek, és a lövéseinket jól blokkolták. Nem volt nagy iram, többen idegesen játszottak, ezért több hiba csúszott be. A szünet után váltottunk, a nyitott védekezéssel sok labdát szereztünk, így tudtunk felzárkózni. Pásztor Imrének, a kapusunknak több nagy védése is volt – idézte fel a tréner. Az utolsó percben a szerencse is a mieink mellé szegődött: a kapufáról kipattanó labdát Árpási Patrik szedte össze, majd értékesítette is a helyzetét, míg a másik oldalon, Ligetvári Patrik kiállítása után, időn túli szabaddobást kaptak a németek, ám a lövésbe beleért a sánc, és végül a kapus védett. u18_sel2– A kijutás volt a célunk, ezt sikerült elérni. Közel egy hónapot dolgoztunk együtt, és a jelek szerint jól sikerült a munka – tette hozzá Kopornyik Zsolt. Az augusztusi lengyelországi Európa-bajnokságra a sérültek – Nagy Ábel, Schmid Péter – is felépülnek, és velük még erősebb lehet a válogatott, de a szakmai stáb a célok és várakozások megfogalmazásával megvárja a sorsolást.

Az Európa-bajnokság (augusztus 14-24.) mezőnye: Magyarország, Csehország, Dánia, Fehéroroszország, Franciaország, Horvátország, Izland, Lengyelország, Macedónia, Németország, Oroszország, Románia, Spanyolország, Svájc, Svédország, Szerbia.