2024. április 25.

2014-02-25 17:59

Kibombázták Krisztiánékat

Tamás Krisztián felülről lógott ki a Milanból, védő létére még helyzete is csak neki volt. Az esélyesebb Chelsea – hazai pályán – (bomba)gólokkal győzte le az olaszokat az ifjúsági Bajnokok Ligájában.

Nagy-Pál Tamás Két önbizalomhiányban nem szenvedő csapat találkozott az ifjúsági Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, hiszen a Chelsea a sorozat egyetlen, még száz százalékos gárdája volt, míg az AC Milan a világhírű Viareggio Cup megnyerésével hangolt a párharcra. A vendég olaszoknál a szezon összes mérkőzését végigjátszott magyar balbekk, Tamás Krisztián (természetesen) az első percektől a pályán volt. A szlovén Barišič révén először a lombardiai gárda lőtt kapura, de aztán helyreállt a világ rendje: Filippo Inzaghi csapata visszahúzódott saját térfelére, és várt a kontralehetőségekre. Jól tették dolgukat az olaszok, a 13. percben ismét ők kerültek helyzetbe, de Barišič lapos próbálkozását fogta a hálóőr. Az angolok játékára mindeközben a tanácstalanság volt jellemző, remekül zártak a vendégek, köztük Krisztián is, akit egyszer sem tudtak átjátszani. Kétszer a támadásokhoz is felzárkózott, de a beadásai közül egyikkel sem sikerült csapattársat találnia. Közben váltott a londoni gárda és inkább középen erőltette az akciókat, ennek következtében Bogának volt szép lövése, de  fölé szállt a labda. A váltás nagyon bejött, Swiftnek is sikerült célba vennie a kaput, Kiwomya pedig már tényleg nagyon közel járt a gólhoz, centikkel lőtt csak a jobb kapufa mellé. A 43. percben ismét középen ment az akció – Tamás szélét teljesen feladták: lefutni, kicselezni sem tudták –, amikor Simic a 16-os előtt szabálytalanul állította meg Bakert, amiért sárga lapot kapott, a Chelsea pedig szabadrúgást. A sértett állt a labda mögé, és a sorfal fölött a hálóba tekert, megszerezve a vezetést csapatának pillanatokkal a szünet előtt (1-0). Megpróbálta felpörgetni támadójátékát a milánói gárda a második félidő elején, Tamásnak sikerült is gyorsan szögletet kiharcolnia, amely azonban veszélytelennek bizonyult. Nem úgy Petagna labdaszerzése az angol térfélen, mely után tolt kettőt a labdán, és 18 méterről nem sokkal lőtt a bal kapufa mellé. Ezzel azonban fellazult a vendégek hátsó alakzata, az 53. percben jött is az újabb hazai gól: Boga indult meg a félpályáról, a védők nem támadták, csak hátráltak, ő pedig 20 méterről a bal alsóba lőtt (2-0). Apró öröm az ürömben a magyar védőnek: ebben a gólban sem volt benne. Még egy fokozattal feljebb kapcsoltak a piros-feketék, de a beadásaik pontatlanok voltak, a lövések pedig a kapuig sem jutottak el, ráadásul így már Tamás oldalán is játszi könnyedséggel jutott át a Chelsea. Az egyik ilyen akció végén hiába szabadítottak fel a védők, Baker elé került a labda, aki 30 méterről irgalmatlanul nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba, végleg eldöntve a mérkőzést (3-0). Négy perccel később Kiwomya hagyta állva Krisztiánékat, és kiszorított szögből magabiztosan lőtte a kapuba csapata negyedik gólját (4-0). Tamás szépíthetett volna szinte rögtön, gyönyörű kényszerítő után vihette a kapusra a labdát, aki vállal szögletre mentett – ez volt a lombardiai gárda legnagyobb lehetősége. A sarokrúgás után Petagna fejelt a kapuba, de nem tudott neki örülni (4-1). Ez maradt a vége, a Chelsea magabiztosan jutott a legjobb nyolc közé, bizonyítva, hogy tényleg a sorozat egyik legnagyobb favoritja. Magyar szemmel nézve Tamás felfelé lógott ki a csapatból, hátul az esetek kilencven százalékában jól végezte dolgát, hibái csak akkor voltak, amikor a csapata már teljesen kitámadott. Elöl pedig egyetlen helyzetével a legveszélyesebb milánói támadó volt. Nem csoda, hogy Inzaghi egyetlen mérkőzésen sem hagyja ki a kezdőcsapatból. Ifjúsági Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő Chelsea – AC Milan 4-1 (1-0) Gól: Baker (44., 47.), Boga (53.), Kiwomya (78.), ill. Petagna (81.)