2014-03-19 13:06

Meglepetés a mesternek

Nem ment a hazaiaknak az ifi BL-ben: a Real Madrid, a Benfica és a Schalke is idegenben vívta ki az elődöntőbe jutást. A németek úgy, hogy saját edzőjük sem hitte el, mennyire tökéletesen játszanak. A házigazdák becsületét a Barcelona mentette meg, az Arsenal kiverésével.

Nagy-Pál Tamás Kialakult a legjobb négy az ifjúsági Bajnokok Ligájában, melyben az U19-es korosztálya szerepel. A Barcelona és a Real Madrid a papírformának megfelelően jutott az elődöntőbe, a Schalke és a Benfica azonban meglepetést okozott azzal, hogy nyert a végső győzelemre is esélyes Chelsea, illetve Manchester City ellen.
Real Madrid
Real Madrid
Az első negyeddöntőben a Real Madrid a PSG otthonába látogatott (a felnőtt BL-lel szemben itt egy mérkőzésen dől el a párharc). A hazaiak kezdtek jobban, igaz, veszélyes helyzetet sokáig nem láthatott a párizsi közönség. Aztán Coman és Hervin Ongenda jelentkezett lövéssel, míg a gallok kapusát Javier Muñoz tesztelte először. Kiegyenlítetté vált a meccs, és már-már úgy tűnt, nem tudják dűlőre vinni a dolgot a csapatok a rendes játékidőben. Mégsem így lett. Az 55. percben ugyanis Héctor Martinez kapott teljesen jogos piros lapot, így emberelőnybe kerültek a párizsiak. Magasabb sebességi fokozatba is kapcsoltak, többször közel kerültek a gólhoz. A lehetőségekkel azonban nem éltek, a Real pedig büntetett: Jaime Sánchez fejese után a hazai kapuban landolt a labda. így a madridiak jutottak a legjobb négy közé. „Igaz, hogy tíz emberrel szereztük a gólt, de teljesen megérdemelten” – nyilatkozta a lefújás után a spanyolok trénere, Luis Miguel Ramis. „Ez abból is látszik, hogy utána is voltak helyzeteink, könnyen többgólos győzelmet arathattunk volna. Nem sikerült, így az utolsó pillanatig meleg volt a helyzet, de sikerült. Gratulálok a fiúknak.” A Manchester City a Benficát fogadta négyezer szurkoló előtt. Nagyon belekezdtek az elején az angolok, Seko Fofana bombája pedig a 12. percben a portugál kapuban landolt. Patrick Vieira csapata a szünetig többgólosra növelhette volna előnyét, de nem tette – vesztére. Gonçalo Guedes ugyanis 20 méterről vette be a hazai kaput, visszahozva csapatát a mérkőzésbe. Hiába ébredt fel a bekapott góltól a City, a hajrában óriási védelmi hibát kihasználva Estrela büntetett, így a Benfica 2-1-re nyert, és készülhet a Barca elleni elődöntőre. A sorozat egyetlen száz százalékos csapata, a Chelsea egyértelműen a legnagyobb favoritnak számított. Nem sokan fogadtak volna rá, hogy a Schalke meg tudja szorongatni Londonban. Főleg, hogy a két gárda egy kvartettben szerepelt a csoportkörben, és mindkét mérkőzés végén az angolok örülhettek. A gelsernkircheni alakulat támadó felfogásban futott ki a gyepre, és Starke Hedlund 11 méteres lövésével már az első percekben vezetést szerzett. A gyorsan bekapott gól láthatóan sokkolta a hazai gárdát, az első félidőben nem is talált magára. Olyannyira, hogy az utolsó pillanatokban Maurice Multhaup is betalált, így kétgólos hátrányban mentek pihenőre. A második félidőben mindent egy lapra feltéve támadott a Chelsea, melynek korán meg is lett az eredménye, John Swift szerezte meg hatodik gólját a sorozatban, csapatának pedig maradt még szűk fél órája az egyenlítésre. Mindhiába, ugyanis a németeknek volt válaszuk Florian Pick révén, így a vége hatalmas meglepetésre 1-3 lett, a Schalke ment tovább. „Szinte tökéletesen játszottunk, másképp nem is nyerhettünk volna ilyen fantasztikus csapat ellen” – ujjongott a mérkőzés után Norbert Elgert vezetőedző. „Nem szokványos, hogy ilyen fiatalok ennyire fegyelmezetten, minden taktikai utasítást betartva játszanak kilencven percen keresztül. Ezzel engem is igen megleptek.”
Barcelona U19
A kör talán legnagyobb rangadóját Barcelonában rendezték, ahol a gránátvörös-kékek az Arsenalt  fogadták. A vendégek az első percekben erőszakos letámadással próbálták megfojtani a hazaiak rövidpasszos játékát, ami sikerült is, már a 19. percben vezetést szerezhettek volna, de Kristoffer Olsson elhibázta a büntetőt. A sorozat gólkirály-jelöltje, Munir El Haddadi azonban rögtön kihasználta azt, hogy védő és kapus nem értette meg egymást, és megszerezte a vezetést a katalánoknak. Úgy tűnt, hogy a spanyolok teljesen irányításuk alá vonták a mérkőzést, de szünet előtt pár perccel az „ágyúsok” legnagyobb sztárja, Serge Gnabry egyenlített. A második félidőt azonban a hazaiak kezdték jobban, és Adama Traoré góljával ismét náluk volt az előny. El Haddadi nem sokkal később ziccerben lépett ki, Iliev kapus megállította – csak éppen szabálytalanul, amiért piros lapot kapott, az ellenfél pedig büntetőt. Godswill viszont nem találta el a kaput, így meccsben maradt az Arsenal, még ha emberhátrányban is. Olyannyira, hogy tíz perccel a vége előtt Chuba Akpom egyenlített! A katalánok azonban még egyszer utoljára ritmust váltottak, melyet az angolok már nem bírtak erővel, és az utolsó két percben Wilfrid Kaptoum és Traoré is betalált. A Barca így egyetlen hazai csapatként győzött (4-2), és készülhet a Schalke ellen. Ifjúsági Bajnokok Ligája, negyeddöntők PSG–Real Madrid 0-1 (0-0) Manchester City–Benfica 1-2 (1-0) Chelsea–Schalke 1-3 (0-2)Barcelona–Arsenal 4-2 (1-1) Az elődöntő párosítása Real Madrid–Benfica Schalke–Barcelona