2024. március 19.

2014-06-28 18:26

Iskolajáték a nyitányon

Nem nehezítette meg Japán a magyar női junior kézilabda-válogatott dolgát a világbajnoki nyitányon: Hajdu János csapata 37-19-re nyert a C csoport első meccsén, Kaproncán - NYILATKOZAT A HELYSZÍNRŐL.

reb Két évvel ezelőtt története legjobb utánpótlás-eredményét érte el Japán, amikor a juniorválogatottja a nyolcadik helyen végzett a világbajnokságon. A 2020-as olimpia jegyében a szigetország várhatóan a kézilabdázás fejlődéséért is nagy erőket mozgósít, ám a vébé magyar nyitómeccsén nem lehetett attól tartani, hogy megtréfálja Hajdu János szövetségi edző tanítványait. A gyér közönség előtt zajló találkozón érezhetően több szurkoló biztatta a magyar csapatot, ami a Kapronca és Japán közötti, cirka tízezer kilométeres távolságot nézve cseppet sem meglepő. foto02Kurucz Ivett az első percben két gyors góllal adta meg az alaphangot az amúgy kicsit sem ideges társaságnak. A csapatkapitány továbbra is élt, Tóth Gabriella büntetője után a negyedik találatot is ő szerezte, de a gólpasszokkal sem fukarkodott. A gyors japán játékosok azonban nem hagyták meglógni a zöldmezeseket, Haruno Szaszaki hol átlövésből, hol technikás ejtésből tartotta lőtávolban őket. Azonban újabb Kurucz-, majd Tóth- és két Korsós-góllal 9-4-et mutatott az eredményjelző – ez japán időkérést ért már az első félidő derekán. Lényegesen azonban ez sem javított helyzetükön, ugyanis gyors gólváltást követően Tóth Gabriella percei következtek: sebesen cselezve kétszer is megtalálta a helyet nagyon nyitott japán védekezésben, Korsós góljával pedig már 13-7 volt az állás. Beragadtak a japánok, ha el is jutottak kapuig, Szemerey Zsófia a labda útját állta, így az a csúfság is megesett velük, hogy Szekerczés Luca kiállítása után, az emberhátrányban lévő magyar válogatott Tóth sikeres büntetőjével a 22. percben már tízet számolhatott rájuk (17-7). Hajdu azt is megengedhette magának, hogy forgatja a csapatot, Bárány Krisztina és Hajtai Vanessza is pályára lépett. Picit le is ült a csapat, a néhány perces gólcsend ellenére a magabiztos félidei vezetés (20-10) egyetlen pillanatra sem forgott veszélyben. Ugyan a második játékrészt japán gól nyitotta, Lukács, Korsós egy-egy, valamint Sirián két találattal hamar egyértelművé tette: az ellenfél legnagyobb sikere az lehet, ha sikerül egyszámjegyű különbséget kiharcolnia. Sirián és Szekerczés (aki két kétperces büntetése ellenére viszonylag sok időt töltött a pályán) tett róla, hogy ez csak vágyálom legyen: a negyvenedik perc tájékán tizennégy góllal, 29-15-re vezetett Magyarország. A 43. perc és a csereként beállt Máyer Krisztina a harmincadik magyar gólt is meghozta - a japánok fele ennyinél tartottak. Minden magyar áteshetett a tűzkeresztségen, majdnem minden pályára lépő betalált. A fizikálisan erősebb, technikailag képzettebb válogatott tetszés szerint lelte meg a réseket a szellős japán védekezésben, s egy-egy szép megoldást be is mutatott az ellenfél, kétség sem fért a győztes kilétéhez: a vége 37-19 lett. A mérkőzés jegyzőkönyvét itt találja. Vasárnap a Kongói DK következik, 18:15-kor. Hajdu János szövetségi edző: "Információink alapján veszélyesebb ellenfélnek gondoltuk Japánt, másra, nehezebb mérkőzésre számítottunk, de úgy látszik, őket jobban megviselte a nagy meleg és a magas páratartalom. A nagy előny birtokában nyugodtan forgathattam a csapatot, így mindenki megtapasztalhatta a világbajnokság légkörét. A gyerekek pihenni mennek, Bartalos Béla kapusedzővel a csarnokban maradok, és megnézzük a kongóiak találkozóját. Róluk sem tudunk sokat, így felkészülhetünk a holnap találkozóra."