2024. március 19.

2014-07-01 18:39

Kiszenvedett győzelem – de megvan

Küzdelmes, három piros lapot hozó, sok hibával tarkított mérkőzésen 21-20-ra győzte le Portugáliát a magyar női kézilabda-válogatott a horvátországi junior-világbajnokságon. Hajdu János csapata ezzel három meccs után hibátlanul áll a C csoportban – KRITIKUS HELYSZÍNI NYILATKOZATTAL.

reb A magyar válogatott két, még a papírformához képest is sima sikerrel kezdte a kaproncai csoportkört a kézilabda junior-világbajnokságon (a Japán elleniről itt, a Kongó elleniről itt olvashat). Portugália a rajton kikapott Franciaországtól (16-29), ugyanakkor vasárnap megverte a valamivel esélyesebbnek tartott Svédországot (22-19). A hétfői szünnap után némileg feltöltődve, sikeréhesen lépett pályára a két csapat. A nagyobb tétet jelzi, hogy Hajdu János ezúttal a legerősebb összeállításban küldte pályára az együttest. Ennek ellenére a luzitán csapat talált be először, Daniela Mendes révén. A portugál újra eredményes volt, s bár Tóth Gabriella indítás után (alaposan megrángatták...) szépített, két újabb portugál találat már a hatodik percben időkérésre késztette Hajdut.
hun_por_U20.info
A szinte mindenkinek szokatlan nyitott, három-hármas védekezés ellenszerét nehezen találták meg a magyar lányok, ha mégis, akkor a kapusa hárította a kísérleteket. A hetedik percben az újabb Tóth-bombát ő sem védhette, így rövid ideig kettőre csökkent a hátrány. A következő portugál gólra aztán szép ejtéssel Korsós Dorina felelt. S ha egyszer az üzlet beindul... A győri szélső kétséget nem tűrően zúdította a hálóba a negyedik magyar találatot. Kurucz Ivettet indulás közben Patrice Rodrigues akadályozta két percet érően, a büntetővel Tóth egyenlített. Szekerczés Luca és Mariana Lopes gólváltását portugál időkérés követte. Ezután felváltva estek a találatok, először a 22. percben Szekerczés, majd Tóth löketével lett kettő az előny. Viszont szinte azonnal ennyi lett a hátrány is, emberben: portugál támadás alatt állította ki a togói bírópáros Kurucz Ivettet és Szekerczést. Az előny nem csökkent, viszont nem sokkal később védekezésben és támadásban is alapembernek számító Kurucz megkapta a második kétpercét is. A küzdős, lüktető, ugyanakkor sok hibával tarkított félidőt a beállóban remek labdát kapó – üresen maradt – Sofia Mota találata zárta, 12-11-gyel. Amilyen rosszul indult az első játékrész, annyival jobban kezdődött a második: előbb Szekerczés játszotta magát tisztára magát, Tóth sem hibázott a hetesvonalról, és a meccsen először Lukács Viktória is beköszönt. 15-11-et mutatott ekkor az eredményjelző, Joao Florencio gyorsan időt kért. Ez sem segített rajtuk, a portugál lányok mintha az öltözőben ragadtak volna: tíz perc kellett, mire a szünet után először betaláltak. Csakhogy akkor Korsós két remekbeszabott góljának köszönhetően már 17-11 volt az állás. Faragtak a hátrányon a portugálok, de Tóth csellel a földre küldte kapusukat, így az újabb hetessel visszaállt az ötgólos különbség (19-14). A magyar kapuban Bíró Blanka folyton lehetetlen helyzetbe hozta az ellenfelet, abszolút ziccereket fogott meg. Hatperces teljes gólcsendet követően az 51. minutában Kurucz Ivett harmadik kiállítása után (piros lappal a lelátóra száműzték) Monica Soares vette be Bíró kapuját. Azért Virág Noémi gyorsan jelezte, hogy nem érdemes felzárkózásról álmodni (20-15). Csakhogy talán túlzottan is lelkesen szállt játékba a friss ember: ütésért azonnal pirossal követte a nézőtérre Kuruczot. A csekély, ám jellemzően magyar közönség – hogy visszafogottan fogalmazzunk – már ennek sem örült, Májer Krisztina két perce viszont óriási hurrogást váltott ki. A nagyobb baj az volt, hogy közben a kettős emberelőnnyel éltek a pirosmezesek, és már csak három volt közte (20-17). Lukács óriási ziccert hagyott ki, Florencio mester gyorsan a kispadhoz is szólította a lányait. Hatott a mondanivaló, Monica Soares és Daniela Mendes átlövésével pedig már csak eggyel vezetett a Hajdu-csapat. Mariana Lopes is a végleges kiállítás sorsára jutott, de Tóth ezúttal kihagyta a büntetőt. Hajtai Vanessza viszont belőtte, s bár Soares időntúli hetesével szépítettek, a végeredmény 21-20-as magyar siker. Szerdán nincs meccs, csütörtökön 18:15-kor Svédországgal találkozik a három mérkőzés után hibátlan magyar válogatott. A találkozó után szokás szerint megkerestük a szövetségi edzőt. – Nagyon gyengén, sok hibával játszottunk, a morál sem volt az igazi – kezdte kritikusan Hajdu János. – A portugáloknak a svédek elleni sikere figyelmeztető jel volt, mégsem vettük elég komolyan. Ezen az egyetlen meccsen annyi hibát követtünk el, amit teljes világbajnokság alatt nem lenne szabad. Volt egy tizenötperces jó periódusunk, azzal sikerült nyerni. Nem is az akarással volt baj, inkább a koncentrációval. és hát hozzáteszem: világbajnokságon nem lenne szabad ilyen színvonalú bírópárost síphoz engedni. Nem arról van szó, hogy ellenünk fújtak, egyszerűen mindenki számára érthetetlen felfogásban vezették a meccset. Mindenesetre szerdán pihenő, csütörtökön a svédek ellen pedig több kell. Junior-világbajnokság, Kapronca, C csoport, 3. forduló: Magyarország-Portugália 21-20 (12-11) MAGYARORSZÁG: Bíró, Ferenczi, Szemerey (kapusok), Bárány, Dombi, Gyimesi, Hajtai 1, Korsós 5, Kurucz 2, Lukács 2, Májer, Mészáros, Sirián, Szekerczés 4, Tóth G. 6 (3), Virág 1. Szövetségi edző: Hajdu János. PORTUGÁLIA: Gois, Ferreira (kapusok), Braga, Cabral, Cerqueira 1, R. Fernandes 1, Gante 1, Lima, Lopes 5, D. Mendes, P. Mendes 1, Mota 1, Rodrigues 2, Silva, Soares 8 (3). Szövetségi edző: Joao Florencio. Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3. később Franciaország-Svédország Japán-Kongói DK