2024. március 19.

2014-07-07 21:05

Fájdalmas továbbjutás

Jó játékkal 26-20-ra nyert, így bejutott a negyeddöntőbe a magyar női juniorválogatott a Horvátországban zajló korosztályos világbajnokságon. Üröm az örömben, hogy a csapatkapitány Kurucz Ivett megsérült.

reb Dugo Selóban is hibátlan marad a magyar női juniorválogatott, mint Kaproncán? Így is feltehettük a kérdést a nyolcaddöntők idehaza leginkább várt meccse, a Magyarország-Szlovénia találkozó kezdete előtt.
toth_gabriella01_u20.info
Hajdu János csapata Japán és Kongó ellen villogott, Portugália és Svédország ellen szenvedett, Franciaország ellen pedig egyenesen parádézott. Akárhogyan is, a mérkőzés vége mindig magyar siker lett, így honfitársaink a C csoport győzteseként a D jelű hatos negyedikjét, Szlovéniát kapták ellenfélnek a legjobb 16 között. Némileg talán meglepetésre, hiszen oda inkább Brazíliát várták, ám a dél-amerikaiak az utolsó csoportmérkőzésen felülmúlták szomszédainkat. A csapat hihetetlen tartása és tudásbeli fölény mellett a nagyszerű védekezésben bízhattak a szurkolók: a válogatott öt meccsen 82 gólt kapott, messze a legkevesebbet a csoportkörben. A kaproncai csarnokhoz képest kissé iskolai tornateremnek tetsző helyszínen magyarul zúgott a „Védekezz, védekezz" rigmus, pedig a szlovénokra fért volna rá a biztatás. Walfisch Mercédesz és Kurucz Ivett átlövésből gyorsan beköszönt, amire Spela Ferfolja büntetőből felelt. Ezt követően felváltva estek a gólok. Sandra Melavic találatával rövid ideig vezettek is a szlovénok, ám a szélső Korsós Dorina szép befutás után gyorsan egalizált. A játékrész első felében – részben az olykor rendezetlen védelmeknek köszönhetően – itt is, ott is potyogtak a gólok. Magyar oldalon Walfisch élt leginkább: szép átlövésekkel keserítette a szlovénok életét. Igaz, a csapata tizedik találatát szerző Dominika Mrmolja óriási löketét még ő is megirigyelhette volna... Szekerczés Luca emberhátrányban cselezte magát a hatosig, 12-10-es hátrányban Bojan Voglar időt is kért. A magyar közönség gyakorlatilag hazai pályát teremtett, a lányok pedig, különösen Walfisch megszolgálták a szurkolást: 15-12-vel zárult az első félidő.
kurucz_ivett
A második játékrész első találatára három percet kellett várni. Keserű pirulaként nyelhettük le, hogy kettős emberhátrány közben, kihagyott magyar büntető után Mrmolja bombázott a kapuba... Ráadásul büntetőből sem hibázott, Amina Jagurdzija pedig egyenlített. Tiszavirág életű volt a szlovén öröm, Tóth Gabriella sikeres átlövése és Kurucz indításgólja megnyugtatta a kedélyeket. Tóth értékesített büntetője után Ferenczi Annamária lábbal bravúrosan védett hetest, Tóth remek lövőcselt követő találatával 19-15-öt mutatott az eredményjelző. Itt volt az alkalom megroppantani a szívós szlovén csapatot, s ha ez nem is sikerült látványosan, a 45. perctől őrizte a viszonylag biztonságos négygólos előnyt a magyar válogatott. A balátlövő poszt kulcsfontosságúnak bizonyult: az első félidőben a békéscsabai Walfisch, a másodikban a győri nevelésű Tóth parádézott. Az utolsó tíz percre kapkodóbbá vált a játék, nem véletlenül hangzott a kispadról a „Nyugodjatok meg!" utasítás, és kért Hajdu mester időt. A hajrában már nem történt változás, ellenben jelentős csapás érte a válogatottat: a csapatkapitány Kurucz nagyot kapott a falban, úgy kellett letámogatni a pályáról. A 26-20-as siker után a negyeddöntőben a magyar lányokra az este háromnegyed kilenckor kezdődő Norvégia-Németország találkozó győztese vár. Szokás szerint Hajdu János szövetségi edző kevéssel a lefújás után értékelt honlapunknak, s beszélt Kurucz Ivett állapotáról is. – Az orvosok még vizsgálják, a bokájával van gond, lehet, hogy részleges szalagszakadást szenvedett. Szemerey Zsófi a térdét ütötte meg - mondta a szakvezető. – Mindkét csapaton éreztem a feszültséget, a kieséses szakasz jelentette tét nyomását. A játékosokon látszott, hogy a hatodik meccsnél tartanak, fáradtak már. A rendezés sem segíti a dolgunkat: a teremben negyven fok van, nincs levegő, nevetséges, hogy nincs légkondicionálás... A sérülések és a sok hiba részben ennek tudható be. Jobb csapat vagyunk, mint a szlovén válogatott, ez nem is volt kérdés, és szerencsére a lányok a körülmények ellenére tudták ezt bizonyítani. Pedig furcsa, nekünk kellemetlen stílusban kézilabdázták, nem véletlenül akartam inkább Brazília ellen játszani, de hát a dél-amerikaiak az utolsó meccsen megtréfáltak mindenkit. Mindegy, a lényeg, hogy nyertünk, és ebből is tanultunk. A holnapi szünnapon nem sok pihenésre lesz idő, edzünk, utazunk a másik helyszínre. Remélem, a sérültjeink meggyógyulnak, és teljes kerettel tudunk kiállni a negyeddöntőre. U20-as világbajnokság Horvátország, nyolcaddöntő. MAGYARORSZÁG-SZLOVÉNIA 26-20 (15-12) Dugo Selo, játékvezetők: Bethmann, Tzaferopulosz (görögök). MAGYARORSZÁG: Bíró, Ferenczi, Szemerey (kapusok), Dombi, Gyimesi, Hajtai 1, Korsós 3, Kurucz 3, Lukács 2, Májer, Mészáros, Sirián 1, Szekerczés 4 (2), Tóth G. 4 (1), Virág 3 (1), Walfisch 5. Szövetségi edző: Hajdu János. SZLOVÉNIA: Tripkovic, Golob, Hrovatic (kapusok), Ferfolja 3 (3), Jagurdzija, Juric, Leski 1, Ljepoja 1, Melavc, Milakovic 1, Mrmolja 7, Pirc, Pisek 1, Regner 1, Stanko 2, Ugrin 3 (2). Szövetségi edző: Bojan Voglar. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5. Korábban: Dánia-Csehország 37-23 (19-10), Portugália-Románia 21-25 (9-10), Dél-Korea-Szerbia 32-28 (20-15), Brazília-Franciaország 23-29 (11-16), Hollandia-Horvátország 22-21 (12-10).