2024. április 18.

2014-07-12 20:07

Szürkébb szombat

A magyar szempontból szürkébb szombati napon a paraúszó Pap Bianka 100 méter háton szerzett ezüstérmének örülhettünk Dordrechtben, az integrált ifjúsági úszó Európa-bajnokságon.

reb A verseny lebonyolításából fakadóan csendesebb napnak ígérkezett a szombat, mint a korábbi esték: nyolc finálé mellett jellemzően középfutamokat rendeztek meg a hollandiai Dordrechtben az integrált ifjúsági úszó Európa-bajnokságon. Így aztán nem is várhattunk olyan éremözönt, mint pénteken, amikor egy arany mellett egy ezüst- és négy bronzérmet gyűjtöttek az épek és paraúszók. A nyolc finálé felében úszott magyar versenyző, igaz, így sem maradt érem nélkül a küldöttség.
pap_bianka_fb
Pap Bianka szerdán ezüstéremmel nyitott 100 m gyorson, és szombaton ismét a dobogó második fokára állhatott, ezúttal 100 m háton. A Vasas úszója 1:11,53-mal ért célba. A 100 pillangó döntőjében két magyar leány is rajtkőre állt: Szokol Szonja ötödik (1:00,75), a 200-on Dordrechtben győztes Juhász Adél hetedikként zárt (1:01,01). Szép teljesítmény, hogy Molnár Flóra a sprinttávon, 50 gyorson fináléba verekedte magát, ott aztán a 25,9-cel a negyedik zárt. Ez két századdal jobb, mint egyéni legjobbja, amelyet júniusban a korosztályos bajnokságon úszott. A korábbi napokon nem indult magyar váltó a döntőkben, ám a 4x100 mix vegyesben a Grátz Benjámin, Horváth Dávid, Juhász Adél, Novoszáth Melinda kvartett ötödikként végzett. A középdöntőkben már jóval több magyar fiatal szállt medencébe, felemás sikerrel. Matyasovszky Dalma tizedik lett 100 m háton (1:03,64), Szurovcsák Ivett a 16. 100 m mellen (1:13,45). Horváth Dávid 100 m mellen holtversenyben kilencedik lett (1:03,07), ám ezt nem ért finálét. Szilvási Gréta 14. helye sem 200 vegyesen (2:22,67), annál inkább Farkas Adél 2:19,45-ös ideje: nyolcadikként épen beúszott a legjobbak közé. Kenderesi Tamás magabiztosabb volt 100 pillangón, ötödik helyen (54,37) döntős. Ifjúsági Európa-bajnokság, Dordrecht. Magyar vonatkozású eredmények a szombati döntőkben (a teljes jegyzőkönyvet itt érheti el). Leányok. 100 m pillangó: 5. Szokol Szonja 1:00,75, 7. Juhász Adél 1:01,01. 50 m gyors: 4. Molnár Flóra 25,9. Váltó. 4x100 m vegyes: 5. Magyarország  (Grátz Benjámin, Horváth Dávid, Juhász Adél, Novoszáth Melinda) 3:56,49. Paraúszás. Leányok. 100 m hát: 2. Pap Bianka (S10) 1:11,53.