2024. április 17.

2014-07-13 20:23

Magyar vegyes

Grátz Benjámin óriási fölénnyel lett Európa-bajnok 400 méter vegyesen a dordrechti ifjúsági Európa-bajnokságon. A magyar küldöttség – az épek és paraúszók teljesítményét összeadva – három arany-, hat ezüst- és hat bronzéremmel zárta a viadalt.

reb Nagy biztonsággal kijelenthető, amelyik nap vegyes számot rendeznek adott úszóviadalon, garantált a magyar érem. Nem volt ez másként a hollandiai Dordrechtben, az integrált ifjúsági Európa-bajnokság zárónapján sem, amikor a fiú 400 méter vegyesúszásban kettős magyar siker született.
gratz_benjamin_dordrecht
Két nappal ezelőtt, 200 m vegyesen Szabó Norbert és Grátz Benjámin is dobogóra állhatott, a kettős akkor a második és harmadik helyen osztozott meg. Négyszázon aztán fordult a kocka, és előre is léptek: a százhalombattai Grátz egyszerűen faképnél hagyta a mezőnyt, a második helyezett honfitársára is több mint négy másodpercet vert. És ezzel még nem volt vége az éremesőnek. Jellemző, hogy a magyarok a hosszabb távon eredményesek, ám Holoda Péter hétközi vagy Szokol Szonja vasárnapi teljesítménye színesíti a palettát. A BHSE fiatalja már a középdöntőből is a második helyen jutott tovább, a fináléban pedig ugyanitt végzett. Szokol emberi szemnek szinte érzékelhetetlen, egyszázados előnnyel, 27,02-vel nyúlt be az orosz Marija Kamenyeva előtt. A két napja 200 m pillangón Európa-bajnok Kenderesi Tamás a rövidebb távon, 100 m-en hatodik lett (54,11), míg Farkas Adél nyolcadikként zárt 200 m vegyesen (2:20,96). Holoda Péter bronzérmei után ezúttal nem tudott dobogóra állni 50 m gyorson, holtversenyben a hetedikként végzett. A paraúszók között Pap Bianka negyedik (30,46), Sós Luca ötödik helyen zárt 50 m gyorson. Az épek három arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárták a kontinensviadalt, jócskán túlszárnyalva az egy évvel ezelőtti 2-2-4-es poznani mérleget. Ehhez csatlakoztak a paraúszók két ezüst- és egy bronzéremmel. Ifjúsági Európa-bajnokság, Dordrecht. Magyar vonatkozású eredmények a vasárnapi döntőkben (a teljes jegyzőkönyvet itt érheti el). Leányok. 200 m vegyes: 8. Farkas Adél 2:20,96. 50 m pillangó: 2. Szokol Szonja 27,02. Fiúk. 400 m vegyes: 1. Grátz Benjámin 4:19,68, 2. Szabó Norbert 4:23,77. 100 m pillangó: 6. Kenderesi Tamás 54.11. 50 m gyors: 7. (holtversenyben) Holoda Péter 22,99. Paraúszás. Lányok. 50 m gyors: 4. Pap Bianka 30,46, 5. Sós Luca 30,94.