2014-07-22 22:48

U19: kiütve!

A magyar U19-es válogatott pár napon belül másodszor is azt bizonyította: szörnyen messze van az európai elittől. Ezúttal a portugálok mutattak be iskolajátékot és nyertek 6-1-re Mészöly Géza csapata ellen az Európa-bajnokságon. A házigazdák együttese így maximum a csoport harmadik helyét szerezheti meg.

Nagy-Pál Tamás Az osztrákok elleni csapnivaló játék, a Pancho Arénához vezető úton két kilométeres sorban veszteglő autók sora és a szakadó eső is maximum ezer szurkolót tántorított el attól, hogy megváltott jegyével kilátogasson az U19-es válogatott második Eb-mérkőzésére. Majdnem táblás ház volt tehát Felcsúton, ami ismét igazolta, hogy a magyar szurkoló mindig hisz szeretett nemzeti tizenegyében. Mészöly Géza ígéretéhez híven jó néhány helyen változtatott kezdőcsapatában: kikerültek a Bobál ikrek, illetve a kapus Hrabina Alex is. Ám a portugálok már a 3. percben jelezték, nekik aztán édes mindegy, milyen felállású magyar válogatott az ellenfél: telibe lőtték a kapufát. Honfitársaink közben a felezővonalat sem tudták átlépni, többször a labdakezelés is gondot okozott a játékosoknak, a pontos passzokról nem is beszélve. A futballisták mentségére legyen mondva, hogy több centis víz állt a pályán, de valójában ez csak a vendéglátók előnyére vált, mert több vendégakciót is emiatt nem sikerült góllal befejezni... A 16. percben közelítették meg először a magyar srácok az ellenfél kapuját, Németh Márió 25 méteres szabadrúgása nem sokkal szállt mellé. Valamivel kiegyenlítettebbé vált a játék, de fél óra elteltével Gelson Martins kilépett ki és Ivo Rodrigues társaságában bolondot csinált a magyar védelemből. A produkciót Asztalos Dávid unta meg, fellökte a portugált, amiért jöhetett a jogos büntető, a sértett nem is hibázott (1-0). A folytatásról sok szót talán nem is érdemes ejteni: teljesen megzavarodott, bátortalanná vált a magyar csapat, amely borzasztó helyezkedéssel és pontatlan játékkal tűnt ki. Az osztrákok elleni meccshez hasonlóan jött is a menetrendszerű gól közvetlen a szünet előtt: Andrés Silva növelte a portugál előnyt (2-0). Az ibériai iskolajáték a szünet után is folytatódott. A mezőnyben semmi biztatót nem mutattak a hazaiak, a portugálok viszont többször is szemet gyönyörködtető cselekkel és szólókkal szórakoztatták a nagyérdeműt. A kérdés csak az volt mikor születik meg az újabb vendég találat. Erre a 67. percig kellett „várni”: Andrés Silva bólintott a kapuba (0-3). Nem sokkal később szépen megrajzolt támadás végén Mervó Bence meglőtte a szépítő gólt, aminek nagyon örültek a fiúk, talán túlságosan is, jött is a gyors válasz Gelson Martinstól, aki nem először csinált azt a magyar 16-oson belül, amihez csak kedve szottyant (1-4). A portugálok le sem akartak állni, főként Silva volt aktív, aki még kettőt lőtt és mesternégyesével szó szerint földbe döngölte a magyar válogatottat (1-6). Az álmodozásnak tehát vége, a magyar válogatott biztosan nem jut az elődöntőbe, ellentétben Portugáliával és Ausztriával. Mindezek ellenére a torna előtt meghatározott célt továbbra is elérheti, hiszen Izrael ellen „csak” győzni kell ahhoz, hogy megszerezze a gárda a csoport harmadik helyét, mellyel kvalifikálja magát a jövő évi U20-as világbajnokságra. De ettől függetlenül egyetlen szurkoló sem fogja azt érezni, hogy sikeres Eb-t zártunk. Vélhetően az a több ezer sem, amelyik ismét megadja a fiúknak a bizalmat... U19-es Eb, A csoport, 2. forduló. Magyarország–Portugália 1-6 (0-2) Magyarország: Székely – Talabér, Lenzsér, Asztalos, Tamás – Nagy, Kalmár, Németh (Mervó 46.) – Forgács (Varga 66.), Farkas (Zsótér 46.) – Balogh. Portugália: André – Riquicho, Duarte, Nunes, Rafael – Podstawski, Ramos, Lopes – Martins, Silva, Rodrigues. Gól: Mervó (73.) ill. Rodrigues (32.), Silva (45., 67., 90., 92), Martins (75.).