2024. március 19.

2014-07-24 19:04

Pocsék rajt Linzben

Első csoportmeccsén gyenge játékkal 29-21-re kikapott a magyar férfiválogatott az Ausztriában zajló junior Európa-bajnokságon. Pénteken Svédország ellen lehet(ne) javítani.

reb Hiába csak a D csoport második meccse a Magyarország-Szlovénia találkozó, a végelszámoláskor meghatározó az itt kiosztott két pont. Ezért, s mert Ausztria nem nagy távolság az elszánt szlovén és magyar szurkolóknak sem, parázs kis csatát vizionálhattunk a nagyszerű linzi arénába.
hetmeteres_kepe
A hangulatra nem is lehetett panasz, annál inkább a mutatott magyar játékra. A mieink kezdetben vért izzadva is csak ritkán találtak be a szlovén kapuba: Ligetvári óriási átlövésén és a megállíthatatlan Bánhidi Bence gólján kívül csak Hornyák Péter volt eredményes, hetesből. A büntetőkkel azonban hadilábon álltunk, kettő is kimaradt, miközben az ellenfél középről és szélről is eredményes volt. A 13. percben még kínai figurából is bevették az önmagához képest halványabban védő Borbély Ádám kapuját, nem csoda, ha Csoknyai István vezetőedző ekkor, 8-3-as hátrányban magához hívta övéit. Felpörgött a csapat, Faluvégi Rudolf után a két Péter, Kovacsics és Hornyák is indulásgólt szerzett, miközben csak Blaz Janc köszönt be. Ugyanakkor a magyar védekezés továbbra is inkább átjáróháznak, semmint jól záró retesznek tetszett.  Hiába szállította Hornyák a jobbszélről sorozatban a gólokat, az ellenfél támadóalakzata még eredményesebb volt, így aztán 17-11-es hátránnyal vonult félidőre a Csoknyai-csapat. Megnyugtatóbban indult a második játékrész, Ligetvári remekül cselezte magát a hatosig, márpedig ő távolabbról sem kegyelmez. Ám elsietett lett volna a szép momentumból messzemenő következtetéseket levonni: bár elöl is alakítottak a mieink, sajnos, hátul is: sokszor hozták lehetetlen helyzetbe Borbélyt, így a szlovén válogatott stabilan őrizte négy-ötgólos előnyét. Miklós Gergő az első félidő epizódszerepe után hosszabb időre is a magyar kapuba került, de hiába próbálkozott a mester, összességében nem változott a játék képe. Egészen a hajráig: Miklós büntetőt hatástalanított, aztán újra remekül védett, Kovacsics a szélről mattolta a szlovén kapust, majd öt perccel a vége előtt cserekapusunk egy támadáson belül kétszer is bravúrosan hárított.  Bár ezekből a momentumokból feltámadhatott volna a magyar válogatott, rögtön kétszer is sima ziccert engedélyezett az ellenfélnek. Az utolsó tíz percben mindössze két lőtt góllal nem lehet meccset nyerni – ki is kapott a válogatott 29-21-re. Pénteken négykor következik Svédország, amely ellen minden számítás szerint nehezebb lesz a két pontot megszerezni, mint azt Szlovénia ellen gondultuk. Ha a csapat nem a tavaszi selejtezőn, Horvátország ellen látott arcát mutatja (amikor jóval esélyesebb gárda ellen nyert), gyakorlatilag készülhet az alsóházi helyosztókra. Csoknyai István szövetségi edző kevéssel a mérkőzés után értékelt honlapunknak: – Nagyon szerettünk volna nyerni, de mintha megijedtünk volna. Nem tudom, mi történt, nem értem, miért nem ment. Az biztos, csapatként nem funkcionáltunk jól, és nem volt olyan kiemelkedő egyéni teljesítmény, ami győzelemhez segített volna minket. Nagyon gyengén játszottunk, támadásban és védekezésben is, holnap a svédek ellen fel kell javulnunk. Az északiak borzasztóan erősek, de próbálunk abba a példába kapaszkodni, hogy a selejtezőn is a nehezebb úton vívtuk ki az itteni részvételt. Nincs nagy baj, mert ha ma nyerünk itt, se biztos, hogy továbbjutunk, mint ahogy az sem biztos, hogy a vereség miatt elszálltak az esélyeink. Holnap új meccs, addig videózunk, igyekszünk összeszedni magunkat. Az biztos, mindent megteszünk a sikerért! Férfi U20-as Európa-bajnokság, Ausztria, D csoport, 1. meccs. Magyarország-Szlovénia 21-29 (11-17) Linz, 300 néző, bíró: Said Bournouara, Khalid Sami (francia) Magyarország: Borbély, Miklós (kapusok), Bánhidi 1, Faluvégi 3, Gyene 1, Honyák P. 8, Horváth D 1., Kovacsics P. 2, Leimeter, Ligetvári 3, Nagy Sz., Szeitl, Törteli, Vasvári, Vizes 2, Zakics. Szövetségi edző: Csoknyai István. Szlovénia: Skorc, Blazevic (kapusok), Blagotinsek 6, Bratkovic 1, Gjerek, Groff, Janc 6, Jenko Bogdanic, Jurecic 4, Kodrin 3, Lapajne, Levc 4, Maroh 1, Ovnicek 3, Sol, Suholeznik 1. ZSövetségi edző: Slavko Ivezic. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/3 ill. 2/1. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 3-6, 13. perc: 3-8, 19. perc: 6-8, 25. perc: 10-12, 30. perc 11-17., 36. perc: 15-20, 41. perc: 17-22, 46. perc: 19-24, 52. perc: 20-26, A csoportban korábban: Svédország-Izrael 36-24 (17-15)