2024. március 19.

2014-07-26 15:22

Csillagos ötös

Szoros, fordulatos találkozón 27-26-ra nyert a magyar leányválogatott Japán ellen az ifjúsági világbajnokság utolsó csoportmeccsén, így száz százalékos mérleggel jutott nyolcaddöntőbe.

reb Valódi tét nélkül, ifjabb Kiss Szilárd szövetségi edző elmondása szerint már a várható nyolcaddöntős ellenfélre készülve lépett pályára utolsó csoportmérkőzésén a magyar leányválogatott a macedóniai világbajnokságon. A parázs mérkőzésről az oroszok ellen sokáig vezető, Norvégia ellen döntetlent kiharcoló Japán gondoskodott. Noha az ázsiaiak már-már emberfogásra hajazó, félpályáig feltolt, nyitott védekezése a legtöbb csapatot megzavarta volna, a mieink Diószegi Nikolett két, Monori Orsolya és Pintér Zsanett egy-egy találatával hat perc alatt 4-1-re megléptek az ellenféltől. A nagy tempójú, és óhatatlanul sok hibát magával hozó kézilabda dominált, ám ettől még a mieink vezetése nem forgott veszélyben. Igaz, az ellenfél többször is egy gólra zárkózott, de Papp Melinda remek lövésével már 13-7-et is mutatott az eredményjelző. Megtörni mégsem sikerült Japánt, a félidőre 14-10-zel vonultak a felek.
bouti_fruzsina
A jelek szerint kicsit az öltözőben ragadt a válogatottunk: Hámori Konszuéla, Hornyák Bernadett és Pintér révén ugyan gyors egymásutánban háromszor betalált, ám 17-12 után sorozatban hét gólt kapott. Kiss Szilárd még előnyben kért időt, hiába, a rendkívül lelkes japánok a 40. percben a mérkőzésen először vezettek, 18-17-re. A kihagyott hetest, az elpuskázott lövéseket látva nem véletlenül tajtékozott a magyar szövetségi edző. Bár a találkozó nem bírt túl nagy jelentőséggel, a magyar lányokon látszott, hallani sem akarnak vereségről. Monori távolról, estében, a kapus lába között utat találó lövése ismét a mieink vezetését jelentette (21-20). Zsinórban szerzett négy találattal ráadásul újra megléptek mieink, de az ellen nem hagyta unalomba fulladni a véghajrát: az egyenlítésért is támadhatott az utolsó percben, ám így is 27-26-os magyar sikerrel zárult az összecsapás. Válogatottunk ötből öt győzelmet aratott a csoportmeccseken, így hétfőn 14:00-kor a B csoport negyedik helyezettje, várhatóan Hollandia ellen mérkőzik meg a nyolc közé jutásért Ohridban. Honlapunk kevéssel a lefújás után érte el ifjabb Kiss Szilárd szövetségi edzőt. – Látva Japán oroszok és norvégok ellen teljesítményét, nem is gondoltam, hogy ilyen jól ellen tudunk állni nekik. Igyekeztem a megbeszéltek szerint egyenletesen elosztani a terheket, de a győzelem íze miatt az ember hajlamos feladni az elveit. Azt gondolom, hasznosabb sikerrel nekimenni a következő meccsnek, elvileg két nap alatt fizikálisan regenerálódniuk kell a lányoknak. A mostani mérkőzésen iszonyatos tempóban játszottunk, olyan ez, mint amikor a fiúk ellen gyakorlunk, és utána következik lánycsapat. Remélem sikerül átmenteni a sebességet a következő találkozóra. Elemeztük Hollandiát (az európaiak délután még Tunézia ellen játszanak, de nagy valószínűséggel ők lesznek az ellenfelek a 16 között - A szerk.), és már most óva intenék mindenkit attól, hogy esélyesnek kiáltsanak ki minket. Partiban voltak a legjobbakkal, erős kis csapat, kulturált európai kézilabdával. Nagyon nehéz meccs lesz, ráadásul hiába nyertünk ötször, nem ér semmit, ha Hollandiától kikapunk. Ettől függetlenül gratulálok a csapatomnak, mert erőn felül teljesített. Leány U18-as világbajnokság, Macedónia, B csoport, 5. forduló. Magyarország-Japán 27-26 (14-10) Ohrid, játékvezetők: A. Covaliuc, I. Covaliuc (moldávok). Magyarország: Gercsó, Mistina, Pálinkás (kapusok), Bouti 2, Csala, Diószegi 2, Faluvégi 4 (1), Gerháth, Hámori 2, Hornyák B. 5 (1), Horváth P., Kiss N. 1, Monori 6, Papp 3, Pásztor, Pintér 2. Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd. Japán:  Iwami, Kisimoto (kapusok), Ao, Dan 3, Fujita 3, Hatsumi 2, Kamei, Kawakami 1, Kawarabata 6 (4), Kondo, Magata, Mitsuhasi 4, Muramatsu 2, Suzuki 1, Tani 3 (1), Tomai 1. Szövetségi edző: Isikawa Hirokazu. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 6/5. Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-1, 10. perc: 5-2, 15. perc: 7-6, 20. perc: 11-7, 25. perc: 14-9, 30. perc: 14-10, 35. perc: 17-12, 40. perc: 17-18, 45. perc: 19-20, 50. perc: 24-20, 55. perc: 25-23. A csoport korábbi meccsén: Paraguay-Kongó 23-23 (14-13), Oroszország-Norvégia 29-22 (13-13).