2024. március 19.

2014-07-27 18:00

Örömteli tizenhárom

Utolsó csoportmeccsén gólzáporos, 36-23-as győzelmet aratott Izrael ellen a magyar férfi kézilabda-válogatott az ausztriai junior Európa-bajnokságon, ennek köszönhetően két pontot visz az alsóági középdöntőbe.

reb A szlovénok és svédek elleni vereség után két napja volt a magyar junior-férfiválogatottnak leszámolni a továbbjutásról szőtt álmokkal, és összeszednie magát. A kiadós pofonok után még a gyengébbnek tartott izraeli gárda is megtréfálhatta volna Csoknyai István szövetségi edző csapatát.
torteli_koppany_szlovenia_ellen
Aztán a meccsen beigazolódott, nem tud annyira rosszul játszani az együttes, hogy ne gyűjtse be a két pontot. Kezdésnek a torna legeredményesebb magyarja, Hornyák Péter kanyarodott fel jobbszélről. A nagyon nyitott védekezés ellen éltek a szélsők, továbbá az üresen maradó beálló vagy a jól cselező játékos, ennek megfelelően Hornyák, Bánhidi Bence és Törteli Koppány felváltva talált be, és kétszer Ligetvári Patrik is beköszönt. Az első negyedórában kevesebb izraeli felelet érkezett, a 17. percben mégis egyenlített az ellenfél. Innentől fej-fej mellett haladtak a felek, ami jórészt köszönhető az ajtó-ablak helyzeteket elpuskázó magyar játékosoknak. Emberelőnyben Izrael a kosárlabdában látott csapdázással egészpályás letámadást alkalmazott. Az egyik ilyen alkalommal, a 26. percben kért időt Csoknyai, kimentve a fiait a tanácstalan helyzetből. Ezt követően Bánhidi egyszer, majd Gyene Norbert kétszer is megzörgette az izraeli hálót, a szünetre 16-12-es magyar előnnyel mehettek a csapatok. A második félidőben sikerült megtartani, sőt, növelni az előnyt. Ehhez persze kellett Miklós Gergő, illetve a cseréje, Borbély Ádám, akik egyaránt hetest hatástalanítottak. Támadásban Kovacsics Péter élt, de szép volt Faluvégi Rudolf találata is, aki a blokkolt labdát villámgyorsan szedte össze, és vette be a kihagyott helyzeteinkkel egyébként sokszor naggyá tett Kaplan kapuját. magyarok_izrael_ellenBár maradtak hibák, a biztos vezetés tudatában érezhetően felszabadultabban, olykor kimondottan szellemesen játszottak a mieink. Átjáróházzá változtatták a nyitott izraeli védelmet, az 51. percben Vizes Patrik hetesből szerzett góljával tizet számoltak az ellenfélre. Faluvégi szép átlövése jelentette a csattanót: 36-23-ra diadalmaskodtak mieink, és a D csoport harmadik helyén végeztek. A sikernek köszönhetően két pontot visznek az alsóági középdöntőbe Fehéroroszország és Szlovákia ellen. Csoknyai István szövetségi edző értékelt honlapunknak. – Nehezen indult a meccs, mert ennyire agresszív, ennyire nyitott védekezést szinte senki sem játszik, az első harminc perc elment arra, hogy hozzászokjunk. A védekezésünk feszes, a kapusteljesítményünk jó volt, akadtak remek egyéni teljesítmények. Ugyanakkor még mindig nem érzem azt a bátor játékot, ami Európa-bajnokságon szükséges. Kötelező győzelmet arattunk, mégis, nagy lökést adhat a siker a két vereség után óhatatlanul kicsit elbizonytalanodott csapatnak. Talán máshogy alakult volna a kontinensviadal, ha Izraellel játszunk először, de így, utólag kár ezen morfondírozni. Fehéroroszország és Szlovákia ellen nem lesz egyszerű, de mindent megteszünk a kilencedik hely megszerzéséért. Férfi U20-as Európa-bajnokság, Ausztria, D csoport, 3. meccs Magyarország-Izrael 36-23 (16-12) Linz, 300 néző, bírók: Hermann, Madsen (dánok) Magyarország: Borbély, Miklós (kapusok), Bánhidi 4, Faluvégi 5, Gyene 4, Honyák P. 7, Horváth D. 2, Kovacsics P. 5, Leimeter, Ligetvári 3, Nagy Sz., Szeitl, Törteli 2, Vasvári, Vizes 4, Zakics. Szövetségi edző: Csoknyai István. Izrael: Tepper, Kaplan (kapusok), Aharonovich, Gera 2, Goltz 2, Halfon 3, Kalderon 3, Kushmaro 1, Levin, Liberty, Luziano, Peres Shalem, Sidi 3, Turkenitz 5, Waysler 3, Weinfeld 1. Szövetségi edző: Dragan Djukics. Kiállítások: 12, ill. 6 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4 Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 5-3, 15. perc: 8-6, 20. perc. 11-10. 25. perc: 13-12, 30. perc: 16-12, 35. perc: 18-14, 40. perc: 21-17, 45. perc: 25-19, 50. perc: 29-20, 55. perc: 33-21.