2024. március 19.

2014-07-30 17:13

Csoportgyőzelem és sérülések

Bár 25-24-re kikapott a magyar válogatott Fehéroroszországtól az ausztriai junior Európa-bajnokság alsó ági meccsén, csoportgyőzteként a 9-12. helyért küzdhet tovább. Sérülés miatt cserélni kell – kapust vagy jobbátlövőt.

reb Két könnyebb ellenfél, Izrael és Szlovákia után sorozatban harmadik sikerére készült a férfi juniorválogatott az ausztriai korosztályos Európa-bajnokságon. Erre minden esélye megvolt, hiszen az a Fehéroroszország várt rá, amely az általunk tizenhárom góllal legyőzött Izraelt egyetlen találattal verte kedden. magyarok_izrael_ellenFaluvégi Rudolf szép góljával jól is indult a meccs, csakhogy már az első félidőben jelezték a fehéroroszok: számolni kell velük. A játékrész hajrájában, Ligetvári Patrik és Gyene Norbert góljával, valamint Horváth Dánielnek a tíz másodperccel a vége előtt, beállóból szerzett találatával sikerült kétgólos előnyt (14-12) kicsikarni. A második harminc perc magyar szempontból gyatrán kezdődött: zsinórban négyszer volt eredményes az ellenfél, ám Bánhidi Bence és Leimeter Csaba is megzörgette a hálót, így egalizáltak a mieink. Ezt követően felváltva vezettek a felek, viszont az utolsó percben Fehéroroszország a maga javára fordított a mérkőzést. A 25-24-es vereség ellenére a magyar válogatott megnyerte a kvartettet, és a 9-12. helyért folytathatja. Csoknyai István szövetségi edző sérülésekről is beszámolt értékelésében. – A keddi meccsen aratott győzelmünkkel gyakorlatilag biztossá tettük csoportelsőséget, így ma már kicsit előregondolkodva forgathattam a csapatot. Igyekeztem olyanoknak lehetőséget adni, akik eddig kevesebbet szerepeltek. Nem volt könnyű, mert azért nyerni szerettünk volna. Nem sikerült, de sokkal jobban aggaszt, hogy két sérültünk is van. Leimeter Csabának beletérdeltek a combjába, az egyetlen balkezes átlövőnk alig bír járni. Csakhogy a Miklós Gergőnek a bokája fáj, most visszük kórházba. Márpedig egyetlen kapussal nem mehetünk neki az utolsó két mérkőzésnek, így aztán gyakorlatilag az orvosi stáb döntésétől függ, kit cserélek csütörtök reggel kilencig. Férfi U20-as Európa-bajnokság, Ausztria, középdöntő a 9-16. helyért, 1. forduló: II-es csoport: Magyarország-Fehéroroszország 24-25 (14-12)