2024. március 19.

Kézilabda

2014-08-02 22:46

Igéretes kilences

A férfi kézilabda-válogatott kihozta magából a lehetséges maximumot, és a norvégok elleni 28-22-es sikerrel megszerezte a kilencedik helyet a junior Európa-bajnokságon, Ausztriában.

reb Kéthetes ausztriai „portyázását" lezárandó lépett pályára szombaton este a magyar férfi kézilabda-válogatott a junior Európa-bajnokságon. A legértékesebb zsákmány a kilencedik hely lehetett, ám a helyezésre a norvégok foga is fájt. Nem könnyítette meg mieink helyzetét, hogy a pénteken, a svájciak elleni fontos siker alkalmával a védekezésben és támadásban is alapembernek számító Bánhidi Bence piros lapot kapott. A kiállítás mellé egymeccses eltiltás jár, ami különösen azért tetszett vészjóslónak, mert csütörtökön Csoknyai István szövetségi edző éppen a harmadik beálló, Szeitl László helyére cserélt átlövőt, így Horváth Dániel magára maradt az erőt igencsak felőrlő poszton.
horvath_daniel
Volt is kisebb ijedtség, amikor a hetedik percben földre került, és rövidebb ideig ápolni kellett. Ezt leszámítva azonban nagyon is talpon volt a veszprémi játékos, magabiztosan értékesítette helyzeteit, akárcsak Hornyák Péter a büntetőket, illetve Leimeter Csaba vagy Ligetvári Patrik a kínálkozó átlövési lehetőségeket. Jobbára mieink vezettek, de a félidőre egalizáltak a norvégok, 12-12-vel vonultak pihenőre a felek. A második játékrészben folytatódott az elsőben tapasztalt tendencia: a magyarok két-három góllal megléptek, és bár az ellenfél közelített, nem tudta beérni mieinket. Köszönhetően például olyan figuráknak, mint amit tíz perccel a vége előtt „adtak el" a srácok. Kiállítás miatt emberhátrányba került a Csoknyai-csapat, ám a mester megkülönböztető mezzel plusz kézilabdázót küldött a pályára. A fiatalok hallgatták a „Nyugodtan járassátok!" utasításra, s a megteremtett helyzetet Horváth értékesítette. Nem véletlenül gratulált neki külön is a szövetségi edző a mérkőzés után: a beálló volt az egyik kulcsfigurája a végjátékban még inkább meglépő magyar válogatottnak, amely 28-22-re nyert. A csoportkör kezdetén a szlovénoktól és svédektől kapott pofon után a társulat kihozta a helyzetből a maximumot, összesen négy győzelemmel és három vereséggel kilencedik helyen zárta az Eb-t. Csoknyai István szövetségi edző közvetlenül a hazaindulás előtt értékelte honlapunknak a kontinensviadalt: – Az első két csoportmeccsen azért nagyobb ellenállást vártam játékosaimtól, többen mintha megilletődöttek lettek volna. Részben érthető ez, néhányan első világversenyükön, Európa-bajnokságukon játszottak. Azonban a svédek aranyéremért, a szlovénok ötödik helyért játszanak, láthatóan nehéz csoportból nem jutottunk tovább. Nyilván emiatt mindannyiunkban van csalódottság, hiszen a bravúros Európa-bajnoki kvalifikáció után még többet akartunk, a nyolcba jutni. Ez nem jött össze, viszont azzal elégedett vagyok, amit a gyenge rajtot követő öt meccsen vittünk véghez. Minden a terveink szerint alakult, még a fehéroroszok elleni vereség alkalmával is, mert akkor tudtam forgatni a csapatot, pihentetni a játékosokat. Fájó kimondani, hogy a kilencedik hely a realitás, de a mezőnyt, és a tudásunkat elnézve ez a valóság. Azonban az is látszik, elindult valami. A garnitúra tavaly tizedik lett a hazai rendezésű vébén, a sokkal erősebb európai mezőnyben előrelépés a mostani helyezés. Egyértelmű, és ezt fontos rögzíteni: rengeteg munka vár ránk, hogy a jövőre, a junior-világbajnokságon jobbak legyünk. Ebben segíthet az, hogy a játékosok nagy része Balatonfüreden és más csapatokban is NB I-ben játszik szeptembertől. Összességében gratulálok a játékosaimnak, és köszönöm a stábnak a munkát, a szövetségnek a nyugodt felkészülést és a lehetőségeket. Férfi U20-as Európa-bajnokság, Ausztria, középdöntő a 9. helyért: Magyarország-Norvégia 28-22 (12-12) Traun, játékvezetők: D. Accoto Martins, R. Accoto Martins (portugálok). Magyarország: Borbély, Miklós (kapusok), Bánhidi, Faluvégi 4, Fekete 1, Gyene, Hornyák P. 5, Horváth D. 5, Kovacsics P. 2, Leimeter 1, Ligetvári 5, Nagy Sz., Törteli 1, Vasvári, Vizes 4, Zakics. Szövetségi edző: Csoknyai István. Norvégia: Oeien, Aasheim (kapusok), Bielenberg, Borch 3, Christensen, Ekren, Eriksen 2, Finsrud 3, Grimstad, Johanessen 5, H. Johanessen 1, G. Pedersen 3, Rammel 3, Sandvik, Tennfjord 1, Thornbjörnsen 1. Szövetségi edző: Vidar Gjesdal. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.