2014-08-04 22:00

Kispesten maradt a Honvéd-trófea

Pazar góllal vezetett, rengeteg helyzetet kidolgozott, mégis tizenegyesekkel kellett megvédenie címét a Budapest Honvédnak a Puskás Akadémia ellen a hazai U19-es torna döntőjében.

Nagy-Pál Tamás Amolyan korosztályos és magyar "el clásicó"-t rendeztek a III. Honvéd–Merkantil Bank-kupa döntőjében, hiszen a rendező Magyar Futball Akadémia találkozott a Puskás Akadémiával. A két műhely megalakulása óta vív óriási csatákat a bajnokságban, a Puskás–Suzuki-kupán, és immáron harmadik alkalommal ezen a tornán is. Első blikkre ezúttal a vendégek tűntek esélyesebbnek, ugyanis Sallai Roland, valamint Spandler Csaba révén két olyan játékos is helyet kapott a kezdőben, aki pénteken az NB I-ben is pályára léphetett a Pécs ellen. A harmadik helyért rendezett, lagymatag FC Nitra–West Bromwich Albion (1-3) után hatalmas elánnal vetették bele magukat a nyolcvanperces mérkőzésbe a tornán eddig veretlen csapatok, remek iramban kezdődött az első játékrész. A szereplők eltökéltségén – a presztízsen kívül – az is nagyot dobhatott, hogy tudták: a Sport Televízión keresztül az egész ország láthatja őket. A felcsútiak próbáltak irányítani, míg a kispestiek türelmesen vártak a lehetőségekre. Jól döntöttek, ugyanis a 18. percben, pazar góllal, meg is szerezték a vezetést: Koszta Márk léphetett ki remek passzal a védők között, és kiszorított szögből, finom mozdulattal emelte át a kapus felett a labdát a hosszú sarokba. Ilyen gólt az NB I-ben is ritkán látni hazánkban (1-0). A folytatásban sem változott a játék képe, és bár a vendégek többször is eljutottak a veszélyzónába, vagy gyenge lövéssel vették célba a kaput, vagy el sem eltalálták. A szünet előtti utolsó pillanatokban az MFA megduplázhatta volna előnyét, de kontra végén Bíró Tamás ordító helyzetben az üres kapura lőtt fölé pár lépésről. A fordulás után is a PFLA próbálkozott, de leginkább csak pontrúgásokból tudott eljutni a kapuig, míg a Honvéd szemre is tetszetős és jóval veszélyesebb kontrákat vezetett. Többször is eldönthette volna a meccset a kispesti alakulat, de nem tette. Vesztére… A hosszabbítás első percében ugyanis Zima Ádám hatalmas kirúgása után Sallai Rolandhoz került a labda, ő önzetlenül tálalt Spandler Csaba elé, aki az üres kapuba gurított (1-1). Válaszra már nem maradt idő, a Honvéd pedig csak magának köszönhette, hogy a torna szabályai szerint rögtön bekövetkező tizenegyes-rúgásokra bízta a kupa sorsát. De végül nem bánta, ugyanis mindegyiket berúgta, míg a román korosztályos válogatott Stoian Relunak egyet sikerült kivédenie, egyet pedig Kertai Dániel nagyképű „panenkázása” után a felső lécre szuggerálnia, így a Honvéd megvédte címét. Az élvezetes mérkőzésen több kiemelkedő teljesítményt láthattunk, például Koszta Márktól és Gazdag Dánieltől, akik akár talán már az NB I-ben is megállnák a helyüket. Az már más kérdés, hogy a felnőtt közeghez csatlakozva is megmarad-e a döntőn látott lelkesedésük, és ki tudnak-e emelkedni a magyar szürkeségből. Vagy belesüllyednek. III. HonvédMerkantil Bank-kupa, döntő Budapest Honvéd-MFA–Puskás Ferenc LA 1-1 (1-0) - tizenegyesekkel a kispestiek nyertek Gól: Koszta (18.) ill. Spandler (81.)