2024. március 19.

2014-08-20 21:37

Hibátlan menetelés

Utolsó középdöntős mérkőzésén 33-26-ra diadalmaskodott fiúválogatottunk a házigazda lengyelek ellen az ifjúsági Európa-bajnokságon, így százszázalékos mérleggel jutott a négy közé.

reb Németország és Franciaország thrillerbe illő hajrával vezette fel az esti műsort Gdyniában, az ifjúsági fiú kézilabda Európa-bajnokságon. Ugyan a németek két pontot hoztak a csoportfordulókból, a mieink elleni csúfos vereség megfoghatta őket a középdöntő zárásán: bár az utolsó percig vezettek, 12 másodperccel a lefújás előtt Yanis Lenne 30-30-as döntetlenre alakította az eredményt. Ez azt jelentette, hogy a csoportban általunk legyőzött franciák jutottak az elődöntőbe.
EURO 18 RUMUNIA - WEGRY
Oda, ahova már tegnap bekerült a magyar együttes, a középcsoport elsőjeként. Noha itthon az államalapítást ünnepeljük, Lengyelországban pedig a házigazda miatt televízió közvetítette a mérkőzést, különösebb tét és emelkedett hangulat nélkül készülődhettünk a találkozóra. A lengyeleknek ellenben a becsületpont-pontok megszerzése volt a cél, így aztán valamivel pontosabban kezdtek. Az 5. percben már 4-1-re is vezettek, majd az egyenlítésünk után ismét 8-6-ra húztak el. Nem véletlen, hogy Gyurka János szövetségi edző már a 13. percben a szólni kívánt a fiúkhoz. A félidő derekán Győri Mátyás percei következtek: remek csellel hozta helyzetbe magát, majd kétszer is nagy erővel bombázott a kapuba, és máris 11-9 volt nekünk. Juhász Ádám és a társai többször is kiváló labdával találták meg a falban a veszprémi Füzi Dánielt, ő pedig nem hibázott a vonalról. Fokozatosan állandósult a magyar vezetés, a játékrész zárásaként pedig stílszerűen mieinké volt a csattanó. Szilágyi Dávid az utolsó néhány másodpercben tíz-tizenegy méterről olyan erejű löketet küldött a lengyel kapuba, hogy csak azt nem értettük, miként maradt egyben a háló (15-13).
EURO 18 WEGRY - NIEMCY
A szünetet követően Füzi és Bartók Donát találataival gyorsan ötgólosra hízott az előnyünk, miközben a félháznak is csak jó indulattal nevezhető csarnokban a „Polska, Polska" rigmus mellett egyre hangosabban hallhattunk a magyar biztatást. Juhász passzai és találatai után finom hetesmegoldással is jelezte, látjuk őt később a felnőttválogatottban is. Csakhogy igazságtalan lenne pusztán őt kiemelni: ez a társulat attól erős, hogy egyénileg remek, azonos célért küzdő kézilabdázókból áll. A mérkőzés is megmutatta, mindegyik csapatrész nagyszerű: szélsők, átlövők, beállók, irányítók és persze kapusok is hozzáteszik a magukét a hibátlan összképhez. Az utolsó negyedórában szép csendben felsejlett az újabb kiütéses diadal képe: Nemes Richárd zsinórban háromszor szomorította a házigazdákat, a tízgólos differenciát viszont Deák Máté állította be. A lengyeleknek azért sikerült kozmetikázni, így „csak" 33-26-os vereséget könyvelhettek el. Mi pedig keressük a jelzőt válogatottunkra, amely hibátlanul jutott a kontinens legjobb négy csapata közé. Pénteken este nyolctól a dánok ellen szövögethetjük tovább a már így is merész álmokat. A szövetségi edző, Gyurka János kevéssel a lefújás előtt értékelt honlapunknak: – Azért látszott, hogy nem volt valódi tét. Kicsit lomhábbak lettek a lábak, nem az eddig tapasztalt lendület vitt minket. De ez érthető is, a teljesítőképesség határán van a csapatunk, ahogy a többi válogatott is. A jó egyéni produkciók azonban átlendítettek minket a holtponton. Célunk ettől függetlenül volt: megőrizni a lendületet, és hogy minden játékos minél többet szerepeljen. Az elkövetkező két napban talán a legfontosabb feladat, hogy frissítsünk, felrázzuk a kissé fásult, fáradt játékosokat. Nem gondoltuk volna, hogy öt mérkőzés után ilyen mérleggel állunk, de nem is ezzel foglalkozunk. Az elvégzett munkában hiszünk, abból táplálkozunk. A dánok ellen pedig készülünk: a legbiztonságosabb védekezésünket és a leggyorsabb játékunkat kell elővenni, mert teljesen más stílusú együttes, mint amilyenekkel eddig találkoztunk. Továbbra is az a jelszavunk: élvezzük a játékot! Fiú U18-as Európa-bajnokság, középdöntő, 2. mérkőzés: Magyarország-Lengyelország 33-26 (15-13) Gdynia, játékvezetők: Zendali, Riello (olaszok) Magyarország: Pásztor, Rózsavölgyi (kapusok), Bartók 4, Deák 1, Fekete 1, Füzi 6, Gábor, Győri 4, Juhász 7, Ligetvári, Mikita 1, Nemes 4, Schmid, Szilágyi 3, Urbán 1, Varjú 1. Szövetségi edző: Gyurka János. Lengyelország: Szot, Skrzyniarz (kapusok), Bekisz 1,Brukwicki 4, Cichocki 1, Janikowski, Kawka 1, Kowalczyk 1, Majdziński 4, Mastalerz 4, Mrozowicz 2, Moryto 7, Pietruszko, Rolka 1, Skibiński. Wypych. Kiállítások: 18, ill. 16 perc. Hétméteresek: 2/2, ill 7/6. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-4, 10. perc: 4-6, 15. perc: 7-8, 21. perc: 11-10, 25. perc: 12-10, 30. perc: 15-9, 35. perc: 18-14, 40. perc: 22-16, 45. perc: 24-19, 50. perc: 28-19, 55. perc: 32-22. A II-es csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont (+25), 2. Franciaország 3 (+8), 3. Németország 3 (-1), 4. Lengyelország 0 (-32).