2014-08-24 13:15

Gardi-show Oostendében

Remekül szerepelt Gardi Dominika a belgiumi Oostendében rendezett görkorcsolya Európa Kupán: a szegedi fiatal hosszú távon az első helyen végzett, míg a rövidtávú összetettben másodikként zárt.

UP-info A több mint százéves sportági hagyományokkal rendelkező belgiumi Oostende adott otthont az Európa Kupa sorozat következő állomásának, amelyen 18 ország 640 sportolója állt rajthoz. Három magyar egyesület hét versenyzője is az indulók között volt. A junior-B korosztályban a Tornádó Team sportolója, Gardi Dominika szerepelt remekül, aki nemrég egyik ellenfele durva szabálytalansága miatt nem teljesen elégedetten térhetett haza az Európa-bajnokságról. gorkori_ekTaktikailag szinte hibátlan versenyzéssel az EK rövidtávú, összetett versenyében második, hosszú távon pedig az első helyen végzett. A valamennyi távot összesítő Flanders Grand Prix-ben ugyancsak a dobogó második fokára állhatott fel. Jól teljesített klubtársa, Kopilovic Eleonóra is, aki a 300 méteren hatodik lett. Ráadásul a hosszú távok kemény taktikai csatájában jó társa volt Gardinak, ez erős mezőnyben a 15. helyen ért célba. Ebben a korosztályban indult a fiúk között a TDKE-s Remete Solt, aki a nívós ellenfelek között összetettben a 45. helyen zárt. A viadalon a kadet-korosztálynak rendezték meg a European Challenge-et. A későbbi nemzetközi szereplések előtt tapasztalatszerzésnek ideális megmérettetés a nevezők létszáma alapján népszerű volt az ifjú görkorcsolyázók körében. Kun Balázs (TDKE) és Bejczi Botond (Szombathelyi SI) is rajthoz állt. Az Európa Kupa-versenysorozatban második helyen álló Bejczi legjobb helyezése ezúttal a 3000 m ponton elért 15. pozíció, míg Kunnak az 500 méter sikerült a legjobban: hetven induló közül 13. lett. A csapattal tartott a jövő két nagy ígérete, Sajgó Anna (Tornádó Team) és Gyurmánczi Dániel (TDKE): előbbi három távon is harmadikként zárt, Gyurmánczi pedig két negyedik helyet gyűjtött.