Ifjúsági olimpia

2014-08-26 22:49

Ezüsttel búcsúztak a magyar sportolók Nandzsingtól

Augusztus 26. Kajakosok és kenusok, valamint öttusázók indították a napot Nandzsingban. Csak másképp, mint megszoktuk: az öttusában vegyes csapatok küzdelme zajlott, a kajakosok és a kenusok a sík vízről a vadra tértek át, és szlalomban vetélkedtek. Női kosarasaink értékes negyedik helyet szereztek. Zs. Tóth Anna öttusában - mexikói párjával - második lett, ő nyerte a magyar sportolók utolsó érmét a 2014. évi ifjúsági olimpián. Az utolsó versenynapnak nem lesz magyar szereplője.

Az öttusában vegyes csapatok versenye jutott az olimpia utolsó előtti napjára. Zs. Tóth Anna a mexikói Ricardo Yamil Vera Reyesszel kezdte meg a küzdelmeket. A vívás első szakaszában kitűnően teljesítettek, 33 győzelemmel és 13 vereséggel 258 pontot gyűjtöttek, mellyel a második helyre álltak. Az egyéniben ezüstérmes Regős Gergely az ausztrál Marina Carrierrel került egy csapatba, 22 győztes és 24 vesztes asszó után 170 ponttal a 13. helyről várta a folytatást. Úszásban Zs. Tóth hiába teljesítette a leányok között a harmadik legjobb időt (1:03.02), csapattársának közel sem ment ilyen jól (0:59.12), így visszacsúsztak a 9. helyre. Regőséknek sem jött össze a medencében a javítás (1:06.33, 0:58.67), így még hátrébb, a 19. pozícióba kerültek. A vívás második szakasza ismét parádésra sikerült a magyar lánynak és mexikói társának, visszaálltak a második helyre, és hét másodperces hátránnyal kezdhették meg a kombinált számot az élen álló cseh-orosz páros mögött. Regősék mind e közben a 14. helyre léptek az utolsó etap előtt, a hátrányuk negyvenkilenc másodperc. Ott aztán egy pozíciót rontva,tizenötödikként érkeztek a célba Zs. Tóthénak inkább az előnyükkel kellett foglalkozniuk az utolsó tusa előtt. Végül a kombinált számban is remekül teljesítettek, megtartották az előnyt, a második helyen végeztek. Anna lett ezzel az utolsó magyar érmes a nandzsingi játékokon. Regősék egy pozíciót rontva, tizenötödikként érkeztek a célba. (Főoldali fotónk Buza Virág felvétele) 3x3-as KOSÁRLABDA Szívvel-lélekkel játszottak Nagy Dorottyáék az elődöntőben, de a csoda elmaradt. Az Egyesült Államok eddig veretlen csapata az is maradt, hiába küzdöttek nagyon a győzelemért a magyar lányok. Az elején még vezettek is, sőt sokáig versenyben voltak az amerikaiakkal, akik a dobásaikat rendre úgy fejezték be, hogy közben faultattak, így büntetőt is dobhattak. Aho Nina Daniella remekül mozgott a pályán, és a legtöbb kosarunk is az ő nevéhez fűződik. A védekezésünk is kiváló volt, többek között ezen múlt, hogy az amerikaiak nem fejezték be sokkal hamarabb a mérkőzést, és persze a szerencsén, hogy 19-14-nél az első távoli dobásuk nem a kosárban kötött ki. A második viszont már igen, így 21-14-re nyerték a meccset, és bejutottak a döntőbe. A magyar lányok igazán büszkék lehetnek magukra, miután eddig egyetlen csapat sem ért el tizenhárom pontnál többet az Egyesült Államok ellen, ráadásul a bronzérem még az övék lehetett. De nem lett. A spanyolokat csoportmeccsen 16-11-re verte a csapat, így az joggal bízhatott az újabb győzelemben. A bronzmérkőzés elején vezettek is 5-2-re Tóth Tímeáék, remekül védekeztek, rendre kivették a labdát az ellenfél kezéből. A dobások azonban nem sikerültek, a spanyolok pedig egyenlítettek, majd megfordították az eredményt. Látszólag nagyobb fokozatra kapcsoltak, a magyar lányok nem tudták felvenni velük a ritmust, de a végsőkig harcoltak. Aho nyolc másodperccel a vége előtt dobott távolijával feljöttek egy pontra, az óra azonban közben lepörgött. Így a spanyolok örülhettek, míg Nagy Dorottyáék siratták az elvesztett bronzot. KAJAK-KENU SZLALOM Három magyar is indult szlalom versenyszámban, közülük ketten éremmel a tarsolyukban, hiszen Homonnai Luca és Mozgi Milán is második lett a kajak egyes döntőjében. Előbbinek most nem jött össze a továbbjutás, 1:25.779-es ideje a 10. helyre volt elég, így a vigaszágon folytathatja a verseny. Mozgi 1:32.435-tel a 12. helyen végzett összesítésben, de neki ez is nyolcaddöntőt ért. Koleszár Zoltán a kenusok között szlalomozott, 1:30.064 perc alatt teljesítette a selejtezőt, ezzel Homonnaihoz hasonlóan a vigaszágra került. Ahol sikerült javítania: 1:47.848-as idővel a harmadik helyen végzett, mellyel negyeddöntőbe jutott. Ahogy Homonnai is: 1:29.064-es ideje a második legjobb volt, mellyel szintén továbbjutott, így a nyolcaddöntőben folytathatja. Ezzel mindhárom magyar versenyző vízre szállhatott a délutáni programban. A negyeddöntőt azonban már sem Mozgi, sem Homonnai nem érte meg, előbbi a kilencedik, utóbbi a tízedik helyen végzett, így ha nem is sokkal, de kiestek a legjobb nyolcból. Koleszár az ír Robert Heindrick ellen versenyzett a nyolc között, de húsz másodperccel kikapott, így búcsúzott. Ezzel a magyarok befejezték szereplésüket szlalomban. Tizenhét számban adtak át érmeket. A legtöbb aranyat – négyet – ismét a kínaiak szerezték meg. A nap ifjúsági olimpiai bajnokai ATLÉTIKA Vegyes 8x100 m váltó: 034-es csapat (a csapat tagjai a következő országokból jöttek: Ausztrália, Comore-szigetek, Németország, Oroszország, Románia, Thaiföld, Trinidad és Tobago, Venezuela, Virgin-szigetek) BIRKÓZÁS Leányok 46 kg: Kim Szong Hjan (Koreai NDK) 52 kg: Maju Mukaida (Japán) 60 kg: Grace Bullen (Norvégia) 70 kg: Darja Sisztyerova (Oroszország) GOLF Vegyes csapat: Svédország (Marcus Kinhult, Linnea Ström) ÍJÁSZAT Fiú egyéni: Li Vu-szeok (Koreai Köztársaság) 3x3-AS KOSÁRLABDA Leányok: Egyesült Államok, … 4. Magyarország Fiúk: Litvánia LABDARÚGÁS Leányok: Kína MŰUGRÁS Torony, fiúk: Yang Hao (Kína) ÖKÖLVÍVÁS Leányok 51 kg: Chang Yuan (Kína) 60 kg: Jajaira Gonzalez (Egyesült Államok) 75 kg: Elżbieta Wójcik (Lengyelország) 5-ÖS GYEPLABDA Leányok: Kína ÖTTUSA Vegyes csapat: Anton Kuznyecov (Ukrajna), Maria Migueis Teixeira (Portugália), 2. Ricardo Yamil Vera Reyes (Mexikó), Zs. Tóth Anna (Magyarország) STRANDRÖPLABDA Leányok: Brazília (Eduarda Santos Libroa, Ana Patricia Silva Ramos)