2014-08-29 22:27

Felmondva a spanyol lecke

Úgy tűnt az elején, hogy sima meccs lesz, a vége mégis nagyon szoros volt. Az U18-as leányválogatott 11-10-re nyert a spanyolok ellen a madridi világbajnokság negyeddöntőjében. A legjobb négy között Kanada következik.

PV U18-as leányválogatottunk első csoportmérkőzése óta nem játszott erős csapat ellen a világbajnokságon. A negyeddöntőben azonban már nincs gyenge ellenfél, pláne, ha az épp a házigazda. A spanyolok ellen senki sem számított sétagaloppra. Pedig úgy indult az elején, hogy az lesz. Az első negyed csupán 1-1-ig volt szoros, a spanyolok idegesen játszottak, többször is eladták a labdát, miközben lányaink parádés gólokkal már 3-1-re vezettek. A védekezés is jól működött, a házigazdák emberelőnyből sem találtak be, Gurisatti viszont annál inkább. A spanyolok még a negyedik gólunkat sem emésztették meg, mikor azt láthatták, hogy már 5-1 áll az eredményjelzőn. Kettős emberhátrányban pedig mellénk állt a szerencse is: az ellenfél lövése a kapufán csattant, majd az ismétlést Gábor Kincső védte. Horváth ráadásul a negyed utolsó másodperceiben minden mindegy alapon lőtt a kapura és még ez is bement: 6-1-es vezetéssel zártuk az első negyedet.
Az U18-as lányok Forrás: waterpolo.hu
Horváth a második játékrészt ott kezdte, ahol az előzőt abbahagyta, azaz gólt lőtt. Azért azt előre lehetett sejteni, hogy a spanyolok előbb-utóbb felébrednek, így korántsem lehetett még örülni, hiába vezettünk 7-1-re. Forca révén azonnal jött a válasz a másik oldalon, a következő percekben viszont leginkább kihagyott helyzeteket lehetett feljegyezni mindkét oldalon. A védekezésünk továbbra is remekül működött, így tartottuk az eredményt. Már csak két perc volt hátra a szünetig, amikor Spanyolország emberelőnyben betalált, a magyar csapat viszont a fórt nem tudta gólra váltani. Az ötméterest már igen, kétszer is. Kár, hogy csak egy gólt ért: a bírók szerint először nem végeztük el jól a lövést, így megismételték. Gurisatti belőtte, majd hatalmasat csapott a vízre. A magyar lányok pedig egymás kezébe csaphattak a félidőben, 8-3-ra vezettek. A harmadik negyedben a spanyolok szerezték az első gólt, de gyorsan jött a magyar is. Kuna épp a dudaszó pillanatában dobta kapura a labdát, amely nagy szerencsével a kapus hóna alatt utat talált a hálóba. 9-4 után azonban az ellenfél percei következtek, kapusunk hiába védte a lövésüket, a kipattanót megszerezték, majd távolról hatalmas gólt lőttek. Erre már a hazai szurkolók is felkapták a fejüket, és fergetegesen biztatták a csapatukat. Gyenge lövést követően újra emberhátrányba kerültünk, szélről kaptuk a következő gólt, majd Petrovics Mátyás hiába kért időt, a spanyol kapus kétszer is védett, miközben fórban támadtunk. Aztán csak meglett a tizedik találatunk is, Szilágyi megúszását követően, ekkor már majdnem csak egy perc volt hátra a negyedből. A spanyoloknak ez épp elég idő volt arra, hogy háromszor is eredményesek legyenek, ráadásul a kilencedik találatuk a dudaszó pillanatában született. Az utolsó negyedet egygólos előnyben kezdtük, amely a játékrész második percéig tartott csak ki: Szilágyi megkapta a harmadik kiállítását, így kipontozódott, Cordobes pedig egyenlített. Azért sokáig nem ünnepelhettek, Gurisatti szabaddobásból ismét megszerezte a vezetést a magyar válogatottnak. A negyed további részének Kiss Alexandra lett a főszereplője: újabb kiállítást követően lélektanilag fontos pillanatban védett, majd a még fontosabban megfogta az ellenfél ötméteresét. Emberelőnybe kerültünk, a szövetségi kapitány azonban hiába kért időt, kétszer is volt üres ember középen, de rossz megoldást választottunk. A spanyolok olyan szorosan védekeztek, hogy a kapu közelébe sem tudtunk úszni, így lövésig sem jutottunk. Ők pedig pontatlanul tették. Fél perccel a vége előtt ráadásul elhamarkodottan: kapu fölé szállt a labda, már csak annyi dolguk maradt a magyar lányoknak, hogy megtartsák azt a végső dudaszóig. Ez nem okozott gondot, így 11-10-re nyertek Spanyolország ellen és bejutottak a világbajnokság elődöntőjébe. Petrovics Mátyás, szövetségi edző így értékelt a szövetség honlapján: –Szenzációsan kezdtük a mérkőzést, tökéletesen felkészültünk a spanyol válogatottból. A lányok maximálisan betartották azt, amit kértünk tőlük. Nem ijedtek meg akkor sem, mikor egyre közelebb jöttek hozzánk. Fantasztikus a társaság fizikai állapota, és sok olyan játékosunk van, aki képes döntő helyzetben a helyes megoldást választani. Óriási öröm, hogy a négy közé jutottunk, ugyanakkor a lányok már úgy fekszenek ma le, hogy a Kanada elleni elődöntőre koncentrálnak. A legjobb négy között tehát Kanada lesz az ellenfél, a mérkőzést szombaton 18 órától játsszák. Leány U18-as világbajnokság, negyeddöntő, Madrid Magyarország–Spanyolország 11-10 (6-1, 2-2, 2-6, 1-1) Gólszerzők: Szilágyi, Gurisatti 4-4, Kuna 2, Horváth 1, illetve Gonzalez, Forca 3-3, Cordobes 2, Gual, Trivino 1-1, A negyedöntő további eredményei: Kanada-Olaszország 8-6 (0-1, 2-2, 5-2, 1-1) Görögország-Kína 10-5 (3-1, 3-1, 2-1, 2-2) Egyesült Államok-Hollandia 6-4 (1-0, 2-0, 2-1, 1-3) Az elődöntő programja (szombat): Egyesült Államok-Görögország 16.30 Magyarország-Kanada – 18.00